BRAVO, CURE / Hrvatske nogometašice slavile u premijernom nastupu u Ligi nacija, a o jednoj majstoriji još će se dugo pričati. Pogledajte fotografije

22.9.2023.
22:19
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u svom je prvom nastupu u Ligi nacija u susretu skupine 2 Lige B u Varaždinu.

Rumunjska je povela golom Kristine Carp (31), no Ivana Rudelić (45+1) je sjajnim lobom s više od 40 metara uspjela poravnati u posljednjim sekundama prvog poluvremena, da bi Petra Pezelj (54) u nastavku kompletirala preokret.

U drugom dvoboju ove skupine Finska je na svom terenu nadigrala Sovačku sa 4-0 (3-0).

Hrvatska će sljedeći nastup imati već za četiri dana kada će gostovati kod Slovačke u Senecu.

Četiri pobjednika skupina u Ligi B ostvarit će plasman u Ligu A. Četiri drugoplasirane ekipe igrat će protiv trećeplasiranih ekipa iz Lige A te će pobjednik svake od tih utakmica igrati u Ligi A, a poraženi u Ligi B. Tri najbolje trećeplasirane ekipe igrat će protiv triju najboljih drugoplasiranih ekipa iz Lige C, pobjednice će igrati u Ligi B, a poražene u Ligi C. Najlošija trećeplasirana ekipa i četiri četvrtoplasirane ekipe ispadaju u Ligu C.

BKFC 50 iz Denvera ekskluzivno gledajte 23. rujna na streaming platformi Voyo.