Hrvatska pokorila Sofiju! Vatreni ih prisilili da zabiju sami sebi!

Hrvatska nogometna reprezentacija došla je do važne pobjede u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016. godine. U 2.

10.10.2014.
15:36

BUGARSKA: Stojanov, A. Popov, Zanev, Bodurov, Minev, Manolev, Popov, Milanov, Gadžev, Djakov, Micanski

HRVATSKA: Subašić, Ćorluka, Srna, Vida, Pranjić, Perišić, Rakitić, Modrić, Brozović, Mandžukić, Olić

Strijelac: 0:1 Bodurov (36' - ag) Izbornik Niko Kovač krenuo je u utakmicu s Danijelom Pranjićem na lijevom boku, s Lukom Modrićem i Marcelom Brozovićem na mjestima defenzivnih veznjaka, ali i napokon s Ivanom Rakitićem u ofenzivnijoj ulozi.

Naša je reprezentacija imala inicijativu praktički od samog starta, a Bugari su rijetko prelazili centar. No, unatoč većem posjedu lopte, Kovačevi izabranici nisu stvarali velike prilike. Dvaput je blokiran udarac Ivana Perišića, gol Ivice Olića je opravdano poništen zbog zaleđa, a lopta je u jednom trenutku čak i dirala vratnicu nakon Pranjićeva centaršuta, ali nije to bila prava šansa.

Do zasluženog vodstva Hrvatska je napokon došla u 36. minuti. Rakitić je nabacio iz slobodnog udarca, Perišić je pucao glavom, a lopta je zakačila Nikolaja Bodurova i završila u mreži.

Imao je nakon toga priliku i Brozović čiji je udarac obranio vratar Vladislav Stojanov, a u 42. je minuti bilo opasno i pred hrvatskim vratima. Nesporazum u našoj zadnjoj liniji pokušao je iskoristiti Vladimir Gadžev, ali je lopta nakon njegova udarca završila pored vratnice.

Hrvatska je i u drugom poluvremenu nastavila s pritiskom, ali i Bugari su bili nešto bolji nego u prvom dijelu. Imali su prilike Bodurov, Galabinov i Popov, ali naša reprezentacija ipak nije kažnjena zbog povlačenja prema svome golu.

Riskantna igra domaćih otvorila je u samoj završnici još nekoliko prilika za Hrvatsku, a najbolju je imao Brozović koji je u 90. minuti pucao glavom preko gola nakon nabacivanja Marija Mandžukića. Nije, međutim, bilo mjesta za žaljenjem jer je svega nekoliko sekundi kasnije sudac odsvirao kraj.

Hrvatska je tako uzela velika tri boda na teškom gostovanju i s maksimalnih šest bodova dijeli prvo mjesto s Italijom. Novi izazov Vatrene očekuje u ponedjeljak kada u Osijeku dočekuju Azerbajdžan.

Bugarska - Hrvatska 0:1 Italija - Azerbajdžan 2:1 Malta - Norveška 0:3

1. Hrvatska 2 2 0 0 3 0 +3 6 2. Italija 2 2 0 0 4 1 +3 6 3. Bugarska 2 1 0 1 2 2 +0 3 4. Norveška 2 1 0 1 3 2 +1 3 5. Azerbajdžan 2 0 0 2 2 4 -2 0 6. Malta 2 0 0 2 0 5 -5 0

EURO 2016 - rezultati kvalifikacija

SKUPINA A Latvija - Island 0-3 Nizozemska - Kazahstan 3-1 Turska - Češka 1-2

LJESTVICA: 1. Island 2 2 0 0 6-0 6 2. Češka 2 2 0 0 4-2 6 3. Nizozemska 2 1 0 1 4-3 3 4. Kazahstan 2 0 1 1 1-3 1 5. Latvija 2 0 1 1 0-3 1 6. Turska 2 0 0 2 1-5 0

SKUPINA B Belgija - Andora 6-0 Cipar - Izrael 1-2 Wales - BiH 0-0

LJESTVICA: 1. Wales 2 1 1 0 2-1 4 2. Belgija 1 1 0 0 6-0 3 3. Izrael 1 1 0 0 2-1 3 4. Cipar 2 1 0 1 3-3 3 5. BiH 2 0 1 1 1-2 1 6. Andora 2 0 0 2 1-8 0