Mlada hrvatska nogometna reprezentacija na najbolji je način otvorila Svjetsko U20 prvenstvo u Turskoj, 1-0 pobjedom nad Urugvajem.

23.6.2013.
12:47

Gol vrijedan tri boda za Hrvatsku u Bursi zabio je Ante Rebić u 41. minuti. Nakon kombinacije s Markom Livajom ušao je u kazneni prostor i lijepim udarcem s nekih 12-13 metara matirao suparničkog vratara.

Valja reći kako je Hrvatska prethodno postignutom golu u 22. minuti propustila realizirati jedanaesterac koji je izborio Dario Čanađija nakon prekršaja Gastona Silve. No, Livajin udarac koji je uslijedio s bijele točke pogodio je vratnicu.

Vjerojatno i najbolju priliku za izjednačenje Urugvaj je imao u 72. minuti kada je "džoker" s klupe Nicolas Lopez s nekih pet metara neometan tukao prema golu, ali je srećom pogodio tek vratnicu.

Sljedeću utakmicu izabranici Dinka Jeličića igraju u srijedu 26. ovog mjeseca protiv Uzbekistana, koji je u 1. kolu sa 3:0 savladao Novi Zeland i zasjeo na čelo skupine.