VATRENI NASTAVILI POBJEDNIČKI NIZ / Hrvatska i dalje dominantna. Bišćanovi dečki natrpali Austrijance, Kačavenda zabio spektakularan gol

16.11.2021.
22:28
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija zadržala je stopostotni učinak u skupini A kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se 2023. godine održati u Gruziji i Rumunjskoj 3-1 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Austrije u Reid-innkreisu.

Hrvatska je povela 3-0 golovima Lukasa Kačavende (14), Bartola Franjića (41) i Luke Sučića (55-11m), a poraz domaćih ublažio je Romano Schmid (67).

Izabranici Igora Bišćana do prednosti su stigli dalekometnim udarcem Kačavende čiji je pokušaj sa 25 metara iznenadio Hedla na domaćim vratima.

Bolju igru u prvom poluvremenu Hrvatska je okrunila još jednim golom, u 41. minuti Sučić je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve stane, najviši u skoku bio je kapetan Franjić, njegov se udarac odbio od vratnice i prešao gol-liniju prije no što ju je Hedl uspio ukrotiti.

Sučić potvrdio pobjedu

Početkom nastavka Hrvatska je povećala prednost nakon što je Aiwu vrlo naivno na rubu kaznenog prostora oborio Marina, a Sučić je bio siguran izvođač najstrože kazne.

No, veliko vodstvo kao da je uspavalo Hrvatsku pa je Austrija u posljednjih pola sata ozbiljno zaprijetila. Schmid je u 67. minuti lijepim udarcem sa 20-ak metara svladao Kotarskog, a onda je Adamu u 74. 77. minuti imao dvije vrlo izgledne situacije za dodatno smanjenje. Srećom, prvi njegov pokušaj zaustavlia je vratnica, a drugi je Soldo uspio izbiti sa same gol-linije.

U drugoj utakmici u ovoj skupini igranoj u utorak Norveška je kao gost svladala Azerbajdžan sa 2-1, pa je sada Hrvatska vodeća sa 18 bodova, Norveška je druga sa 15, a Austrija treća sa 12 i utakmicom više.

Sljedeću utakmicu Hrvatska će odigrati upravo protiv Austrije na domaćem terenu 25. ožujka.

Plasman na EP izborit će devet pobjednika skupina te najbolja drugoplasirana reprezentacija, dok će preostalih osam drugoplasiranih u dodatne kvalifikacije.

-------------------

KVALIFIKACIJE ZA U-21 EURO

AUSTRIJA - HRVATSKA 1:3

SASTAVI:

AUSTRIJA U-21: Hedl - Nemeth, Aiwu, Klarer - Auer, Demaku, Braunöder, Kronberger - Schmid, Demir - Adamu.

HRVATSKA U-21: Kotarski - B. Šutalo, J. Šutalo, Vušković, Soldo - Franjić, Sučić, Palaversa - Kačavenda, Šimić, Marin.

UŽIVO

Kraj utakmice.

90' - Igrat će se još tri minute.

77' - Nanizali su sada Austrijanci par akcija. Adamu je prvo pogodio vratnicu, a zatim se isti igrač okliznuo u novom napadu ispred Kotarskog i lopta je došla do Schmida kojem vratar Hrvatske brani udarac. Lopta se zatim ponovo odbila do Adamua, koji pogađa Soldu.

67' - GOL! Austrijanci su smanjili preko Romana Schmida.

55' - GOOOOL! Luka Sučić je zabio iz penala. Marin je iznudio kazneni udarac kada ga je srušio Aiwu.

50' - Austrijanci su nešto bolje otvorili, ali jalove su im akcije, ništa ne mogu obrani Vatrenih.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

41' - GOOOOOL! FRANJIIIIIĆ! Sjajan gol mladog Dinamova braniča, iako je imao dosta sreće jer se lopta odbila od vratnice i otišla u ruke golmanu, ali je sudac odlučio da je lopta ipak prije toga punim obujmom prešla liniju gola.

30' - Austrijanci su prijetili nekoliko puta preko Adamua, ali obrana Vatrenih lako se nosi s njima.

14' - GOOOOOOOOOOOL! HRVATSKA VODI! Strijelac je bio Lukas Kačavenda i zabio je zaista spektakularan gol! Pucao je s nekih 18 metara i zakucao pod prečku.

10' - Šimić je imao dvije dobre šanse, ali nije bio precizan.

1' - Počela je utakmica. A kako vidimo Bišćan kreće u najjačem mogućem sastavu s novim "killerom" u napadu, Rokom Šimićem koji je do sada zabio šest golova u kvalifikacijama i dijeli prvo mjesto strijelaca sa Šveđaninom Elangom.