KVALIFIKACIJE ZA EP /

• Hrvatska u utakmici s pet golova teškom mukom svladala Grčku i izborila nastup u doigravanju za Euro

Tijek utakmice Kvalifikacija za EP između Hrvatske i Grčke pratili ste UŽIVO na portalu Net.hr

Kostoulas 45+3', Bakoulas 45+4'

HRVATSKA: Čavlina - Valinčić, Vušković, Prpić, Hrgović - Kačavenda, Belcar, Soldo, Vidović - Ivanović, Beljo

GRČKA: Balomenos - Apostoloupolos, Kostis, Konstantopoulos, Koutsogoulas - Mouzakitis, Kourfalidis, Bakoulas - Niarchos, Koutsias, Kostoulas

Hrvatska U-21 reprezentacija svladala je u Koprivnici Grčku 3-2 te nakon završene skupine G kvalifikacija za Europsko prvenstvo mora u dodatne kvalifikacije.

ZA PLASMAN NA EURO /

Olić uoči odlučujućeg susreta priznao da baš i ne poznaju Grčku: 'Nismo gledali puno utakmica'

90+5' - Kraj u Koprivnici. Teškom mukom Hrvatska je na kraju pobijedila, ali ostali rezultati joj nisu išli na ruku. Nismo na kraju ušli među tri najbolje drugoplasirane reprezentacije već ćemo morati u dodatne kvalifikacije koje su na rasporedu 11. i 119. studenog.

90' - Pet minuta nadoknade.

88' - Žuti za Zvonareka.

80' - Čuvaju naši loptu i ne srljaju prema naprijed.

78' - Ivanović van, Pavić unutra.

Sjajni Vušković

76' - GOOOL!!! Hrvatska ponovno vodi! Vušković je bio najviši nakon kornera Zvonareka i lijepo zatresao mrežu.

70' - Koutsias je nakon jedne duge lopte došao u čistu priliku. No, promašio je s ruba kaznenog prostora cijeli gol.

64' - Dvostruka zamjena. Kačavenda i Vidović van, Crnac i Zvonarek unutra.

63' - Lijepo je Vušković primio loptu prsima na nekih 14 metara i odmah iz voleja opailo, ali otišlo je to malo preko gola. Lijep pokušaj Vuškovića.

62' - Još jednom Ivanović. No, još jednom ništa od gola. Lijepo je povukao, ali obranio mu je gostujući golman.

59' - Opet si je Ivanović lijepo pripremio šansu i jako pucao iskosa s lijeve strane, ali pored suprotne stative.

53' - Žuti za Belcara.

52' - Ivanović je lijepo prošao i stvorio si priliku za udarac, ali udarac je bio loš.

51' - Soldo je sada pucao iz sve snage s nekih 20 metara. Otišlo je to u zrak i jako daleko od gola, a trenutno još uvijek vjerojatno leti kilometarima od stadiona.

48' - Barzić je umalo 'skuhao' gol. Išao je glavom vraćati golmanu, ali njegovu je loptu presjekao Koutsias i odmah pokušao zabiti, ali uspio je to obraniti Čavlina. Lijepa obrana Čavline, a Barzić sigurno nije smiren u ovim trenucima.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Zamjena u Hrvatskoj, Cvijanović umjesto Hrgovića. Spomenimo kako je Poljska odigrala 3-3 protiv Njemačke i tako se našla ispred Hrvatske u poretku najboljih drugoplasiranih, što znači da niti u slučaju pobjede ne možemo izravno na EP. Ostaje, dakako borba za play-off u koji ćemo ići u slučaju da ne izgubimo od Grčke. To doigravanje igrat će se 11. i 19. studenog.

45+5' - Kraj prvog poluvremena. Odigrali smo dobro poluvrijeme, šteta za poništeni gol, ali nejvjerojatno je što smo napravili u nadoknadi. Očito nas je poremetio izlazak Prpića i sigurno nije lako Barziću koji debitira, ali možda je i dobro da je poluvrijeme, da se posložimo i krenemo iz početka.

Nestali za 60 sekundi

45+4' - GOOOL!!! Bakoulas iskorištava neopreznost hrvatske obrane i pogađa za 2-2. Primili smo dva gola u minuti.

45+3' - GOOOL!!! Grčka smanjuje golom Kostoulasa. Centaršut je išao s desne strane, a napadač Grčke je glavom skrenuo u mrežu Čavline.

45' - Bit će još četiri minute nadoknade.

44' - Prpić je u jednom trenutku samo sjeo na travnjak i pokazao prema klupi da radi zamjenu. Zamijenio ga je Matija Barzić.

41' - Žuti za Soldu nakon jačeg prekršaja u skoku.

35' - GOOOL!!! Beljo je lijepo pogodio za povećanje vodstva. Ivanović je poveo loptu s centra i uspio uz malo sreće proći kroz dvojicu Grka i dodati za Belju, koji je s nekih 12 metara isprve pogodio za novo slavlje naših.

33' - Koutsias se lijepo izborio za udarac i opailo s nekih 18 netara, ali sjajno je to pročitao Belcar i u zadnji tren se bacio te blokirao loptu.

24' - Hrvatskoj je poništen gol. Belcar je nakon ubacivanja iz slobodnog udarca proigrao Belju koji je zabio iz blizine, no dosuđeno je zaleđe. Snimka je pokazala da zaleđa najvjerojatnije nije bilo i da je gol trebao biti priznat. No, na utakmicama U21 reprezentacija nama VAR-a.

20' - Pametno su naši sada zadržali loptu i odlučili pričekati goste koji se u nastavku moraju otvoriti.

15' - GOOOL!!! Kačavenda je zabio za vodstvo! Ivanović se lijepo othrvao i dao naprijed za Belju koji ovaj put uspjeva produžiti dalje. Natrčao je Kačavenda po desnoj strani i s nekih 18 metara lijepo pogodio suprotni donji kut.

12' - Povukli smo jednu polukontru, Beljo je htio dati do Vidovića koji je utrčavao u šesnaesterac, ali loše je to izveo i propala je obećavajuća prilika.

8' - Nova velika prilika za Grčku. Nakon kornera je Koutsogoulas pucao glavom, ali pogodio je Vuškovića na gol-crti.

7' - Velika prilika za Grčku! Vušković nije uspio izbiti jedan ubačaj, a lopta je pala na nogu Mouzakitisu koji s nekih 10 metara puca, ali Čavlina to brani i izbija u korner.

4' - Oprezno je počelo s obje strane. Ni jedni ni drugi ne žele u uvodnim minutama otvoriti karte. Iako, treba spomenuti kako gostima u ovoj utakmici igraju samo tri boda.

1' - Počelo je u Koprivnici. U odnosu na utakmicu protiv Andore, u sastavu je Kačavenda koji kreće umjesto Crnca. Sudi Danac Sandi Putros

NAJAVA

Utakmica odlučuje o drugom mjestu koje vodi najmanje u play-off. Momčad izbornika Ivice Olića s 19 bodova drži drugo mjesto, dok su Grci treći s dva boda manje. Vodeći je Portugal s 24 boda. Podsjetimo, uz devet pobjednika skupina, prolazak na Euro izborit će i tri najbolje drugoplasirane reprezentacije.

POGLEDAJTE VIDEO: Hrvatska u Varšavi može sve riješiti, Dalić najavio promjene