POBJEDA U SEVILLI / Hrvati se u Nizozemskoj nisu proslavili: Betis nakon Dinama izašao iz krize

Na ljestvici nizozemske lige vodi PSV koji je u subotu na gostovanju deklasirao PEC Zwolle sa 7-1.

25.2.2024.
19:29

Tri dana nakon ispadanja od Dinama u Konferencijskoj ligi, nogometaši Real Betisa pobijedili su Athletic Bilbao sa 3-1 u susretu 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

NAKON PRODUŽETAKA /

Liverpool osvojio trofej protiv Chelseaja. I u Engleskoj je tema suđenje

Chimy Avila je doveo Betis u vodstvo u 13. minuti, a na 2-0 je povisio Yuri Berchiche pogodivši u 38. minuti vlastitu mrežu. Novi problemi za baskijski sastav stigli su u 41. minuti kada je Nico Williams "pocrvenio".

Ipak, Athletic je s igračem manje u sedmoj minuti nadoknade smanjio rezultat, a strijelac je bio Gorka Guruzeta.

U nastavku susreta gledatelji su vidjeli samo jedan gol, Johnny Cardoso je u 67. minuti pogodio za 3-1 i prvu pobjedu Betis u zadnja četiri susreta.

Betis je sada šesti sa 42 boda, Athletic peti sa sedam bodova više.

Eredivisie

Aktualni nizozemski prvak Feyenoord pobijedio je na gostovanju Almere City sa 2-0 u susretu 23. kola "Eredivisie", dok je AZ Alkmaar u derbiju kola pobijedio Ajax sa 2-0.

Feyenoord je tek u posljednjoj četvrtini utakmice slomio domaćina. U 72. minuti je Yankuba Minteh pogodio za 1-0, a isti je igrač u drugoj minuti nadoknade potvrdio pobjedu gostiju.

Luka Ivanušec je za momčad iz Rotterdama igrao do 69. minute. Bila je to četvrta uzastopna ligaška pobjeda Feyenoorda, te deveta u nizu bez poraza.

U derbiju kola AZ je u Alkmaaru sa 2-0 pobijedio Ajax koji je već četiri kola bez pobjede.

Domaćin je poveo već u osmoj minuti golom Rubena van Bommela, a isti je igrač u 68. minuti zabio za 2-0.

Borna Sosa i Josip Šutalo su za Ajax odigrali cijeli susret, dok Jakov Medić nije ulazio u igru.

Slavlje PSV-a

Na ljestvici vodi PSV koji je u subotu na gostovanju deklasirao PEC Zwolle sa 7-1.

Tri gola za PSV je zabio Luuk de Jong (32, 51, 71), Johan Bakayoko je bio dvostruki strijelac (29, 61), a među strijelce su se upisali i Sam Kersten (73-ag) i Ricardo Pepi (86). Za domaći sastav je zabio Eliano Reijnders (41).

PSV vodi sa 65 bodova, Feyenoord ima 55, Twente je treći sa 47 bodova, dok je AZ četvrti sa 42 boda. Ajax je peti sa 36 bodova.