SIMULACIJA / Hajduku šanse za naslov porasle čak osam posto: Sada su opet glavni favoriti za titulu

Ovakvim raspletom kola šanse Bijelih prema ELO modelu su nakon ovog kola porasle za osam posto

13.11.2023.
13:19
Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Hajduk je na Poljudu u 15. kolu HNL-a s 3-1 pobijedio Varaždin te tako upisao četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

MALO SE NAŠALILI /

Zanimljiva objava Hajduka jutro nakon pobjede nad Varaždinom i smajli pokraj strijelca jedinog gostujućeg gola

Golove za Bijele zabili su Rokas Pukštas (35), Zvonimir Šarlija (38) i Filip Krovinović (67), dok je pogodak za Varaždin zabio Filip Uremović pogodivši u 83. minuti vlastitu mrežu.

Splićanima je u ovom kolu na ruku išao i rezultat u derbiju Rijeke i Dinama na Rujevici gdje je završilo 2-2.

Dinamo je vodio 1-0 i 2-1, ali se Rijeka oba puta vratila za konačnih 2-2. Dario Špikić je doveo Dinamo u vodstvo u 41. minuti, izjednačio je Lindon Selahi u 53. minuti, da bi Dino Perić u 81. donio hrvatskom prvaku novu prednost. Konačnih 2-2 postavio je Matej Mitrović u 88. minuti.

Hajduk vodi na ljestvici sa 33 boda, Rijeka ima 28 uz susret manje, dok je Dinamo treći sa 24 boda i dva susret manje.

Ovakvim raspletom kola šanse Bijelih prema ELO modelu su nakon ovog kola porasle za osam posto, Dinamove su pale za pet posto, a Rijekine za dva.

Hajduk trenutno ima i najviše šansi za naslov, čak 45 posto, Dinamo 39, a Rijeka 13 posto.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO