UČVRSTILI TREĆE MJESTO / Hajduk teškom mukom prekinuo najcrnji niz u povijesti kluba otkako se igra HNL

Nakon pet uzastopnih poraza došli su do pobjede

20.4.2024.
21:17
Pixsell

U susretu 31. kola HNL-a Hajduk je minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom protiv Slavena Belupa u Koprivnici prekinuo negativan niz od pet uzastopnih poraza.

UČINKOVITI GOSTI /

Osijek poražen na Opus Areni: Istra s igračem više do preokreta i velikog slavlja

Jedini gol na utakmici postigao je Aleksandar Trajkovski (12).

Pogotku je prethodila precizna kombinacija na desnom boku, Sigur je uposlio Brekala koji je ubacio loptu u peterac gdje je pravovremeno utrčao Trajkovski i s tri metra mirno zatresao mrežu nemoćnog Suška.

Trebao je Hajduk i povećati vodstvo ubrzo potom, ali Odjidja-Ofoe iz odlične prilike nije uspio svladati Suška, a u nastavku akcije niti Sahiti nije bio dovoljno koncentriran.

Do kraja prvog poluvremena najbolju priliku imali su domaći u 33. minuti kada je Murić odlično ubacio za Šutu, no udarac mladog napadača glavom u padu sjajno je zaustavio Buljan.

Farmaceuti stisnuli

U drugom poluvremenu Slaven je bio mnogo bolja momčad, uglavnom su domaći prijetili nakon prekida, a najbliži golu bili su nakon korfnera u 50. minuti kada je Štrkalj s tri metra glavom pogodio gredu.

Ovom pobjedom treći Hajduk je stigao do učinka od 58 bodova, 10 manje od vodeće Rijeke, a osam manje od drugog Dinama, odnosno 13 više od četvrtog Osijeka. Slaven Belupo je ostao deveti sa 30 bodova, jednim manje od osme Istre 1961, ali i 23 više od zadnjeg Rudeša koji je i teoretski ispao.