HUMANITARNA UTAKMICA / Hajduk remizirao sa Šahtarom uz čak šest golova: Za Bijele branio mladi Ukrajinac

1.5.2022.
17:12

Hajduk je na Poljudu odigrao 3:3 u prijateljskoj utakmici s ukrajinskim Šahtarom. Ukrajinski klub je s početkom ruske invazije napustio zemlju. Prva momčad utočište je našla u Turskoj, a u Split su stigli u sklopu svoje turneje "Nogomet za mir" kojoj je cilj prikupiti sredstva za pomoć djeci u ratom pogođenoj zemlji.

Bijele je u vodstvo doveo Marin Ljubičić u desetoj minuti, a rezultat se u prvom poluvremenu više nije mijenjao. Junior Franjo Lazar povisio je vodstvo u 49 minuti, ali Šahtar se vratio u utakmicu pogocima Dmitra Topalova i Petra Stasiuka u 58. i 72. minuti.

Teško do tri boda /

Marko Livaja spasio Hajduk od kiksa protiv Hrvatskog dragovoljca u 87. minuti

Promjena na golu

Valdas Dambrauskas je u 78. minuti na gol umjesto Josipa Posavca uveo Davyda Fesyuka, 17-godišnjeg Ukrajinca koji je od prošlog ljeta član Hajdukovog omladinskog pogona, nakon što je u Split stigao iz Slovačke gdje je trenirao u akademiji Mareka Hamšika.

Hajduk - Šahtar

Minutu kasnije Ljubičić je povisio vodstvo Hajduka na 3:2, ali Andrij Boriachuk je pogotkom u 90. minuti okrunio ovu atraktivnu utakmicu i postavio konačan rezultat.

Sav prihod od susreta namijenjen je ukrajinskoj djeci koja su ostala bez roditelja tijekom ruske invazije na Ukrajini.