HAJDUK PROTIV FENJERAŠA PREKINUO CRNU SERIJU: / Caktaš utakmicu gledao s klupe, Umut zabio pa promašio penal

Utakmicu Hajduka i Istre u 19. kolu Prve HNL mogli ste pratiti uživo u tekstualnom prijenosu na portalu Net.hr

3.2.2021.
21:10

U posljednjoj utakmici 19. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu svladao Istru 1961 sa 1-0 (1-0).

ANDRIJAŠEVIĆ U 101. MINUTI SPASIO RIJEKU DRUGOG UZASTOPNOG PORAZA: /

Šibenčani bili na korak do pobjede u ludoj utakmici na Rujevici

Strijelac jedinog pogotka bio je Umut u 16. minuti.

Vatreni početak

Hajduk je niz od dva uzastopna prvenstvena poraza prekinuo minimalnom domaćom pobjedom protiv posljednjeg sastava na ljestvici. Agresivan ulazak u utakmicu splitskom se sastavu isplatio u 16. minuti kada je Todorović na desnom boku prevario Vojkovića te ubacio prizeman centaršut u gostujući peterac gdje se najbolje snašao turski centarfor Umut i skrenuo loptu u mrežu.

Desetak minuta potom imao je Umut idealnu priliku za drugi pogodak, nakon igranja rukom Tomaševića u svom kaznenom prostoru sudac Lovrić pokazao je na bijelu točku, no udarac turskog napadača zaustavila je vratnica. Bio je to već šesti promašeni kazneni udarac Hajduka u ovom prvenstvu od 10 koliko ih je imao na raspolaganju.

Pad u nastavku

Nakon što nije uspio povesti sa 2-0, Hajduk je pao u igri te je većim dijelom drugoga poluvremena čuvao minimalnu prednost. Gosti iz Pule pokušali su u završnici zaprijetiti domaćim vratima, no u svom sastavu nisu imali dovoljno napadačke kvalitete da dođu do pozitivnog rezultata.

Peti Hajduk sada ima 23 boda, tri manje četiri manje uz dvije utakmice više od četvrte Rijeke, a tri više od šestog Slavena Belupa i sedmog Šibenika. Istra 1961 je ostala na 13 bodova, dva manje uz utakmicu manje od pretposljednje Lokomotive.

Hajduk - Istra 1:0 (Umut Nayir 16')

HAJDUK: Posavec, Todorović, Vušković, Simić, Čolina, Nejašmić, Jurić, Atanasov, Jakoliš, Jairo, Umut. KLUPA: Sentić, Dimitrov, Caktaš, Diamantakos, Mujakić, Čuić, Biuk, Dolček, Jradi

ISTRA: Lučić - Vojković, Šutalo, Galilea, Lisica - Lončar, Calderon - Vuk, Ivančić, Tomašević - Špoljarić

90' + 4' Kraj utakmice, Hajduk je s 1:0 pobijedio Istru, a jedini gol postigao je Umut u 16. minuti.

87' Pokušaj Istre, Šipoš ubacuje nakon prodora po boku, a Posavec lovi loptu.

82' Već neko vrijeme nije bilo zanimljivosti na terenu, tempo igre je pao i ne gledamo dobar nogomet.

Hajduk-Istra 1961

78' Trener Istre Budicin radi zadnju promjenu u susretu protiv Hajduka. Šipoš ulazi umjesto Vuka.

73' Istra izgleda kao puno opasnija momčad u nastavku. Bijeli su, s druge strane, poprilično bezopasni.

65' Prva promjena ko Hajduka. Dolček ulazi umjesto Jaira, Caktaš je i dalje na klupi.

62' Sada je moglo biti opasno pred golom Hajduka. Guzini se otvarala prilika nakon pogreške domaće obrane, ali Posavec je došao prvi do lopte i otklonio opasnost.

54' Mogao je sada Umut doćido drugog gola. Pucao je iz prve nakon Jakoliševog ubačaja, ali Tomašević to blokira.

48' Dobar pokušaj Hajduka. Jurić nakon lijepe kombinacije snažno puca s osamnaestak metara, a vratar Istre Lučić odbija u korner.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Poljudu.

45'+3' Gotovo je prvo poluvrijeme. Hajduk vodi 1:0.

45'+1' Atanasov je dobio žuti karton.

45' Dalekometni pokušaj Blagojevića, ali to nije predstavljalo opasnost za gol Hajduka.

42' VAR se sada uključio nakon jedne sporne situacije u kaznenom prostoru Hajduka, ali neće biti ništa od najstrože kazne.

40' Nova šansa za Umuta. Prošao je napadač Hajduka u kazneni prostor gostiju i pucao prema golu s desetak metara, a lopta završava u gol autu.

36' Istra pokušava, ali nije pretjerano opasan po gol Bijelih. Ubacio je sada Lončar, ali Posavec to lagano hvata.

30' Prvi opasniji pokušaj Istre. Špoljarić je pucao s deset metara, ali Posavec to zaustavlja.

27' Hajduk je imao novu priliku za povećanje vodstva. Slobodan udarac sa 17 metara izveo je Vušković, ali nije precizan.

26' Nema promjene rezultata. Najstrožu kaznu je izveo Umut i pogodio vratnicu.

25' Penal za Hajduk nakon igranja rukom nogometaša Istre Tomaševića u kaznenom prostoru.

Igrači Hajduka slave pogodak

16' GOL Hajduk vodi zabio je Umut Nayir. Hajdukov nogometaš postigao je vodeći gol nakon lijepe akcije u kojoj je prvo Todorović djajnim driblingom prošao Vojkovića i oštro ubacio na pet metara, a Umut pospremio loptu u mrežu.

11' Nogometaši Hajduka u visokom presingu i ne daju disati gostima. Igrači Istre pokušavaju nešto napraviti dugim loptama.

8' Atanasov je uputio centaršut iz kornera, Jurić bio najviši u skoku, ali to ide visoko iznad gola.

7' Dobar pokušaj Hajduka. Atanasov je pucao s 25 metara, a golman gostiju Lučić je dodirnuo loptu i skrenuo u korner.

1' Počela je utakmica na Poljudu.

18:03 - Stigao je sastav hajduka. Nejašmić je starter, Caktaš na klupi, a Gyurcsa nema u zapisniku

14:00 - Posrnuli hrvatski nogometni velikan, Hajduk, u srijedu dočekuje na svom Poljudu posljednjeplasiranu momčad lige, Istru i to u krucijalnom trenutku kada ima dva poraza za redom.

Bolju priliku za prekid ove crne serije neće imati jer riječ je o momčadi koja je do sada osvojila samo 13 bodova i koja je na gostovanjima ove sezone uspjela skupiti samo tri boda. Međutim, Hajduk se u prošlom kolu vrlo loše proveo protiv tada posljednjeplasirane Lokomotive i poraženi su s 1:0 baš na svom terenu i što je još gore, Lokomotiva ih je u potpunosti nadigrala.

Istra nije momčad koju je lako nadigrati, ove sezone samo su ih po jednom Dinamo, Osijek i Slaven baš nadigrali, a ostali su se s njima dosta mučili ili svladavali ih minimalnim rezultatom. Eto, posljednji koji je zamalo bodove ostavio protiv Istre, bio je Nenad Bjelica u prošlom kolu, a prije toga su slavili protiv Slavena i remizirali s Goricom. Dakle, Hajduku bi najpametnije bilo napasti ih svim raspoloživim i najjačim snagama.

27.01.2021., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, GNK Dinamo - HNK Hajduk. Mijo Caktas Photo: Igor Soban/PIXSELL

Kapetan na klupi

Međutim, trener Paolo Tramezzani, odlučio se za radikalan potez i uoči ogleda s Istrom na klupu je preselio najboljeg igrača, prvog strijelca i asistenta i kapetana, Miju Caktaša. Razlog je navodno loša forma. Caktaš je u utakmici s Lokomotivom bio tragičar i promašio je jedanaesterac i to po treći put ove sezone.

Inače, Caktašu ugovor s Hajdukom traje do kraja sezone i klub ga ima namjeru prodati što je prije moguće, a prije mjesec dana predsjednik Lukša Jakobušić bio je podosta odrješit prema kapetanu, rekavši mu da ne komentira situaciju u klubu i da se drži terena. Caktaš je isto tako odbio novi ugovor s Hajdukom i to navodno zato što mu se ne sviđa smjer u kojem klub ide pa možda preseljenje na klupu ima veze i s time jer rečeno je da neće igrati oni koji ne produže ugovor.