BLIJEDA IZVEDBA / Zekićev povratak u HNL iz snova: Hajduk završio derbi bez udarca u okvir, Mierez radio što je htio

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

22.10.2023.
17:05

Danas od 18 sati igrali su Hajduk i Osijek na Poljudu, što je bio derbi 12. kola domaćeg prvenstva.

UOČI DERBIJA KOLA /

Ivan Leko je prvi put ove sezone odlučio ovim potezom totalno 'galvanizirati' momčad

Treći je ovo bio derbi u nizu za Bijele, koji su pobijedili Dinamo na Poljudu, a bili poraženi na Rujevici istim rezultatom (1:0). Zbog remija Rijeke u Puli, pobjedom su mogli ponovo 'skočiti' na prvo mjesto na tablici, ali su to propustili napraviti.

S druge strane, Zoran Zekić u svojoj prvoj utakmici u HNL-u od povratka na klupu Osijeka tražio prvu pobjedu nakon dva poraza u prijateljskim utakmicama i dobio ju je sjajnom igrom.

TIJEK UTAKMICE

HAJDUK - OSIJEK

0 - 2

Hajduk: Lučić - Sigur, Elez, Šarlija, Melnjak - Krovinović, Žaper, Pukštas - Benrahou, Sahiti, Trajkovski

Osijek: Malenica; Omerović, Bralić, Duarte, Manev; Brlek, Nejašmić; Gržan, Caktaš, Pušić; Mierez

1'- Krenula je utakmica u Splitu!

2'- Odmah opasan napad Hajduka. Melnjak se ubacio kroz obranu Osijeka, ali je otišao u skoro mrtvi kut pa je na drugu stranu uputio nešto između udarca i ubačaja.

10' - Najbolja prilika do sada, brzu kontru Osijeka udarcem je završio Caktaš, ali Lučić je bio na mjestu i obranio je taj udarac.

11' - Gržan je centrirao s desne strane, lopta se odbila od Melnjaka i krenula pod gredu, ali Lučić i to brani.

17'- Završilo je puno lošije od očekivanog. Pukštas je promašio loptu u petercu, lopta je došla do Sigura koji daje Trajkovskom. Makedonac je sam usred šesnaesterca, lopta mu je malo za leđima pa puca visoko preko gola.

25'- Šarlija je dobio žuti karton. Srušio je Miereza u kontri.

32'- Mierez pravi velike probleme u obrani Hajduka, sada je žuti karton zbog prekršaja na njemu dobio Sigur.

34'- Prvi žuti karton kod gostiju je dobio Gržan, srušio je Krovinovića.

42'- Hajduk još uvijek nema udarac u okvir gola Osijeka iako su često u napadu.

45'- Kraj prvog poluvremena u Splitu. Osijek je imao bolje prilike, ali je Hajduk češće bio u napadu, međutim Malenica nije imao ozbiljnog posla.

46'- Dvije promjene na početku drugog poluvremena kod gostiju. Ušli su Jugović i Lovrić umjesto Caktaša i Pušića.

46'- GOL! 1-0 vodi Osijek nakon 15. sekunde drugog poluvremena! Nejašmić je dobio loptu na polovici Hajduka i brzo dao Mierezu koji je odmah proigrao Brleka, a on snažnim udarcem probija Lučića za vodstvo Osijeka.

50'- Velika prilika za Hajduk! Melnjak je ubacio, Pukštas pucao ramenom umjesto glavom i promašio.

57'- Ne može Hajduk bez Livaje koji ulazi umjesto Šarlije.

61'- Omerović je dobio žuti karton.

62'- Izlazi strijelac Brlek, a u igri je Mhtrjčan.

65'- Elez se ozlijedio i zamijenit će ga Diallo. Izlazi i Trajkovski, a ulazi Dajaku.

70'- Kakva šansa za Livaju! Fantastično je prsima primio loptu i sa šest, sedam metara raspalio, ali - preko gola.

71'- Mikanović mijenja ozlijeđenog Žapera.

75' - Osijek je pred velikom pobjedom! Omerović je 'otresao' Krovinovića sa sebe, ušao u šesnaesterac i pucao u bliži kut. Pogodio je stativu, a lopta se od Lučićevih leđa odbila u gol za 0:2.

77'- Omerović je ozlijeđen i ne može više. Ulazi Fiolić.

83'- Diallo je dobio žuti karton.

85'- Fantastičan udarac Lovrića iz slobodnjaka, stativa je spasila Hajduk. Lopta se odbila do Gržana koji puca iz prve, Lučić brani.

87'- Izlazi možda i najbolji igrač gostiju danas. Umjesto Miereza ulazi Drambayev.

90'+5- Kraj utakmice u Splitu! Osijek apsolutno zasluženo odlazi s teškog gostovanja s vrijedna tri boda, a domaćini su završili utakmicu bez udarca u okvir gola što dovoljno govori o njihovoj igri.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.