HAJDUK NAKON PREOKRETA SVLADAO ISTRU: / Bijeli na krilima Caktaša preokrenuli u sedam minuta, je li ovo bila zadnja Burićeva utakmica?

Splitska momčad na svojem stadionu odigrala je posljednju utakmicu ove godine

15.12.2019.
19:22
Ivo Cagalj/PIXSELL

Na oproštaju od ove polusezone, ali i trenera Damira Burića, Hajduk je porazio Istru 1961 sa 2-1 okrenuvši utakmicu na krilima dvostrukog strijelca Mije Caktaša.

Prva je zaprijetila Istra, nakon brze kontre u sedmoj minuti Perić-Komšić je pogodio gredu. Deset minuta kasnije okvir gola je pogodio i napadač Hajduka Eudok. Samo minutu kasnije sjajnu priliku je imao i Jakoliš, ali je gostujući vratar Čondrić bio siguran.

Stiže Tudor?

Poveli su gosti u 43. minuti golom Fintića. Hajduk je uspio izjednačiti u 62. minuti, strijelac je bio Caktaš, a isti je igrač sedam minuta kasnije okrenuo rezultat dovevši domaćine u vodstvo. U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Petar Rubić.

Bio je to posljednji susret Damira Burića na klupi splitskog sastava, a nagađa se kako bi Hajduk mogao preuzeti Igor Tudor. Zanimljivo, bit će to već peti trener Hajduka u posljednjih 15 mjeseci.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 44 boda, Hajduk na drugom mjestu ima 35 bodova, dok je Rijeka treća sa 34 boda, ali i utakmicom manje. Osijek je četvrti sa 33 boda.

Prva hrvatska nogometna liga

Hajduk - Istra 2:1

Hajduk: Ljubić, Tahiraj, Ismajli, Simić, Čolina, Nejašmić, Bradarić, Caktaš, Eduok, Jairo, JakolišIstra: Čondrić, Rufati, Gržan, Franić, Perić-Komšić, Ivančić, Lončar, Pavić, Ćuže, Tomašević, Fintić

90'+4' Gotova je utakmica, Hajduk je pobijedio 2:1.

90'+1' CRVENI KARTON Isključen je nogometaš Istre Rubić zbog udaranja Bradarića.

80' Pokušao je sada Hajduk povećati prednost, pucao je mladi Blagaić, ali je neprecizan.

69' GOL Hajduk je preokrenuo, Caktaš je opet zabio.

62' GOL Hajduk je izjednačio. Caktaš je poravnao na 1:1.

46' Torcida je tijekom prvog poluvremena prokomentirala imenovanje Zorana Mamića u jednu Komisiju u HNS-u. Više o tome pročitajte OVDJE.

[FOTO] OVO ĆE ODJEKNUTI, TORCIDA ŽESTOKO PROZVALA HNS: /

'Jedan je u bijegu, sad dolazi njegov odraz. Pi**e iz Saveza, gdje vam je obraz?'

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme. Gosti na odmor idu s prednošću.

43' GOL Istra je iskoristila slab tempo igre na Poljudu i povela nakon brze akcije. Fintić je strijelac!

42' Što se više približavamo poluvremenu, tempo igre sve više pada. Već neko vrijeme nismo vidjeli neku zanimljivost na terenu.

30' Snažan udarac Edouka s dvadesetak metara, ali nogometaš Hajduka nije bio precizan.

20' Sada su prečku uzdrmali i hajdukovci. Edouk je snažno pucao s 20 metara i pogodio okvir gola.

7' Gosti su umalo šokirali navijače na Poljudu. Gržan je ubacio u šesnaesterac, a Perić-Komšić puca glavom i pogađa prečku.

3' Prvi pokušaj na utakmici, pucao je Caktaš, ali njegov udarac odlazi pored gola gostiju.

1' Torcida će zbog zatvaranja sjevera svoje nogometaše danas bodriti s istočne tribine.

1' Počela je utakmica.

17.20 Utakmica počinje za deset minuta.

17.05 Poznati su sastavi.

Splitski Hajduk u nedjelju će na svojem Poljudu odigrati posljednju službenu utakmkicu u 2019. godini protiv Istre u 19. kolu Prve Hrvatske nogometne lige.

Ovo je treća utakmica tih protivnika ove sezone. Prva utakmica završena je pobjedom Splićana 2:0, a drugi susret, odigran u Puli, završen je rezultatom 1:1.

Ovo bi mogla biti posljednja utakmica Damira Burića na klupi Hajduka, o čemu već danima pišu gotovo svi mediji.