'UVJERLJIVA GLUMA' / Hajduk je oštećen u utakmici protiv Šibenika, javio se šef hrvatskih sudaca i objasnio: 'Ne želimo takve penale'

Dosta se pričalo o tom kaznenom udarcu nakon utakmice, sudac Lovrić nije previše dvojio kad je pokazao na bijelu točku

18.10.2021.
10:28
Dusko Jaramaz/PIXSELL

U dalmatinskom derbiju 12. kola Prve HNL Šibenik je na Šubićevcu pred 1.668 gledatelja pobijedio Hajduk sa 2:0 ostvarivši prvu pobjedu na svom stadionu protiv splitskog sastava nakon 14 godina.

Golove za Šibenik zabili su Marcos David Mina u 25. minuti, te Mario Ćurić iz jedanaesterca u 84. minuti.

BRUTALAN ODGOVOR /

Jeste li skužili što je napravila Torcida kad su igrači Hajduka došli do njih? Ovo se nije vidjelo na TV-u

'Nije bio penal'

Dosta se pričalo o tom kaznenom udarcu nakon utakmice, sudac Lovrić nije previše dvojio kad je pokazao na bijelu točku, no šef hrvatskih sudaca Bruno Marić smatra da taj prekršaj nije bio za kazneni udarac.

"Nije bilo penala, igrač je iznudom prekršaja prevario suca Lovrića, te VAR sobu. To je moj stav, nisam još sjeo s kolegama iz Komisije za suce", rekao je Marić u razgovoru za Sportske novosti.

"Slažem se da su mogli pomoći Lovriću, mi ne želimo takve penale na hrvatskim terenima. U prijenosu se i meni činilo je postojao prekršaj. Bila je to teška situacija u kojoj je igrač Šibenika pao jako uvjerljivo", zaključio je Marić.