EURONOGOMET / Gvardiol i Kovačić zaigrali u derbiju s osam golova, Smolčić zabio za bod Eintrachta

Joško Gvardiol odigrao je čitav susret za City kod kojega je Mateo Kovačić ušao u igru u 79. minuti i sudjelovao u akciji za četvrti gol.

12.11.2023.
20:01

U posljednjoj utakmici 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Manchester City su na Stamford Bridgeu igrali 4-4 (2-2).

REAKCIJE /

Karoglan otkrio što je pustio igračima na poluvremenu u svlačionici

REAKCIJE /

Bio je to susret pun preokreta igran po jakoj kiši u kojem je aktualni prvak bio bliže pobjedi, ali je domaći sastav golom s bijele točke u sudačkoj nadoknadi spasio bod.

City je poveo iz kaznenog udarca kojega je realizirao Haaland (25-11m), Chelsea je okrenuo golovima Thiaga Silve (29) i Sterlinga (37), da bi na 2-2 uoči odlaska na odmor poravnao Akanji (45+1). Početkom nastavka Haaland (47) je svojim drugim golo vratio prednost na stranu Cityja, Jackson (67) je izjednačio na 3-3 da bi Rodri (86) uz poveliku dozu sreće donio novo vodstvo za City udarcem s distance koji je na putu prema mreži pogodio Thiaga Silvu i promijenio smjer. No, Dias je u sudačkoj nadoknadi "pomeo" Broju, a precizan s bijele točke bio je Palmer (90+5-11m).

Vodeći City sada ima 28 bodova, jedan više od drugog Liverpoola i trećeg Arsenala, dok je Chelsea 10. sa 16 bodova.

Hrvatski stoper Hrvoje Smolčić bio je strijelac gola za Eintracht iz Frankfurta u 2-2 (0-1) remiju na gostovanju kod Werdera u Bremenu u susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Smolčić je pravovremeno utrčao pred sam gol domaćih te glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 2-2 u 75. minuti, a bio je to njegov prvi bundesligaški gol u karijeri.

Domaći su vodili sa 2-0 golovima Duckscha (45+2-11m) i Borrea (50), da bi na 2-1 smanjio Skhiri (65).

Smolčić je odigrao čitav susret za Eintracht koji je sedmi sa 18 bodova, dok je Werder 12. sa 11 bodova.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO

Pogledajte i video: Novi miljenik Maksimira otkrio jesu li mu bolji zagorski štrukli ili sushi te kako mu ide učenje hrvatskog