GUARDIOLA NAKON NOVOG ISPADANJA: / 'Jednom ćemo i mi proći u polufinale. Sterling? Morao je ono zabiti'

'Izgubili smo stoga moj plan nije urodio plodom'

16.8.2020.
0:10

Nova sezona, stara priča za Man City. Najbogatiji klub svijeta ispao je u četvrtfinalu Lige prvaka od Lyona (1:3) i opet neće osvojiti Ligu prvaka. Od kad je preuzeo City, Guardiola je potrošio 762.3 milijuna funti na transfere. I nije stigao dalje u ovom elitnom klupskom nogometnom natjecanju od Davida Moyesa, u njegovoj prvoj sezoni na klupi Man Uniteda.

'Izgubili smo stoga moj plan nije urodio plodom. Jednog dana ćemo i mi izboriti polufinale'

"Izgubili smo stoga moj plan nije funkcionirao. Jednog dana ćemo i mi preskočiti ovu prepreku i izboriti polufinale. U prvih 20-ak minuta smo se patili pronaći prostor u napadu. Drugo poluvrijeme je bilo dobro. Suđenje? Ne želim komentirati jer bi ispalo da tražim opravdanja. Napravili smo greške i zbog toga ispali. Razočarani smo i idemo na odmor, a nakon toga ćemo se posvetiti igračima kad se vratimo s odmora ", rekao je Guardiola, prenosi reakcije s lica mjesta ugledni britanski BBC, i osvrnuo se na nevjerojatni promašaj Sterlinga kod 1:2.

O promašaju Sterlinga

"To se mora zabiti, to je gol za produžetke. Nakon toga smo primili gol i to je bio kraj. Šteta, stvorili smo više prilika i imali više udaraca."

Kevin De Bruyne, najbolji igrač Cityja i strijelac gola za 1:1, bio je utučen.

[VIDEO] NEMOGUĆ PROMAŠAJ ZVIJEZDE CITYJA: /

Pogledali smo ovo nekoliko puta i ne možemo shvatiti kako mu je to uspjelo

"Nova godina, a ista stvar... Prvo poluvrijeme nije bilo dovoljno dobro, drugo je bilo odlično, izjednačili smo, stvarali prilike, a onda primili jedan pa drugi gol. Da je Sterling zabio ono kod 2:1... Moramo puno naučiti iz ovog.

Nogometaši Lyona plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u subotu u četvrtfinalu završnog turnira u Lisabonu na stadionu Jose Alvalade svladali Manchester City s 3:1 pogocima Maxwela Corneta (24) i Mousse Dembelea (79, 87), a strijelac za City bio je Kevin de Bruyne (69).

Lyon će u polufinalu 19. kolovoza igrati protiv Bayerna, koji je sa 8:2 deklasirao Barcelonu. U prvom polufinalu 18. kolovoza sastat će se PSG i Leipzig.