GOLMAN PLETIKOSINOG BIVŠEG KLUBA PRIMIO DESET GOLOVA: / Proglašen je igračem utakmice

20.6.2020.
14:49

Nakon tri mjeseca pauze nastavljeno je rusko nogometno prvenstvo, a u prvom susretu Soči je pobijedio Rostov s nevjerojatnih 10:1.

Razlog takvom poraz je činjenica što je Rostov nastupio s juniorima jer je cijela prva momčad u karanteni zbog sumnje da je šest igrača zaraženo koronavirusom.

Rostov je prije nekoliko dana testirao 48 članova momčadi, stručnog stožera i dužnosnika kluba, a šest igrača je imalo rezultate koji su odstupili od normalnih zbog čega su svi završili u karanteni.

BARCINA NULA IZAZVALA POTRESE U MOMČADI: /

Čitava Katalonija bruji o nevjerojatnoj izjavi ikone; 'To pokazuje pravu situaciju'

Junak i tragičar

Ruski nogometni savez je zamolio Soči da pristane na odgodu, ali Soči nije pokazao razumijevanje i utakmica je odigrana. Dodajmo kako je najstariji igrač Rostova imao 19 godina. Na koncu je Soči pobijedio sa 10:1.

Zanimljivo. gosti su poveli u trećoj minuti golom Romanova, no Soči je već do kraja poluvremena vodio sa 4:1. Kokorin i Zabolotnji su zabili po tri gola, Polozov dva, a Abramov i Koldunov po jedan.

Nevjerojatna je činjenica da je nagradu za igrača utakmice dobio vratar Rostova Denis Popov. Mladi 17-godišnji golman poražene momčadi primio je deset golova i u svim drugim uvjetima bio bi proglašen za najgoreg igrača, ali činjenica je da je upisao čak 15 obrana, što je izvanredno za svakog vratara.

Da bi stvar bila bolja, obranio je Popov i jedan jedanaesterac i tako postavio rekord ruske lige po broju obrana. Njegov kolega Roman Romanov postao je treći najmlađi strijelac u povijesti ruske lige.

Na ljestvici vodi Zenit sa 50 bodova, dok Lokomotiv i Krasnodar imaju po 41 bod. Rostov je četvrti sa 38 bodova, dok je Soči na devetoj poziciji sa 27 bodova.