GIROUD JOŠ JEDNOM SPASIO ARSENAL: / Topnici bili na rubu ispadanja, ali nevjerojatan niz se nastavlja

Nogometaši Arsenala izborili su plasman u 4. kolo engleskog FA kupa nakon što su na gostovanju kod drugoligaša Preston North Enda preokretom došli do pobjede s 2-1.

7.1.2017.
20:54
AFP, LINDSEY PARNABY

Domaćin, koji se nalazi na 11. mjestu Championshipa, poveo je u sedmoj minuti golom Calluma Robinsona i zadržao je vodstvo do kraja poluvremena. Topnici su izjednačili u 46. minuti golom Aarona Ramseyja, a pobjednički pogodak za goste zabio je Oliver Giroud u 89. minuti.

PRVAK LEICESTER SLAVIO U OKRŠAJU DANA: /

Tri premierligaša ispala protiv autsajdera

Niz traje 21 godinu

"Nismo dobro ušli u susret, Preston nas je iznenadio svojom igrom. Ipak, u drugom poluvremenu smo bili bolji i zasluženo smo pobijedili. Pokazali smo pravi karakter i zabili dva gola," kazao je francuski napadač koji je drugi put u posljednja četiri dana spasio Arsenal.

U utorak je, naime, u ligaškom susretu kod Bournemoutha zabio za 3-3 u sudačkoj nadoknadi utakmice nakon što je Arsenal gubio 0-3. Giroud je, kao strijelac ili asistent, imao svoje prste u šest od osam posljednjih Arsenalovih golova. Također, u zadnjih osam utakmica u kojima je počeo od prve minute bio je strijelac, postigavši ukupno deset golova.

Zanimljivo, otkad je postao trener Arsenala francuski stručnjak Arsene Wenger nikad nije ispao u 3. kolu FA kupa. Topnicima je ovo 21. uzastopna sezona da su se plasirali u 4. kolo, što je najdulji aktualni niz u ovom natjecanju.