Fulham preokretom dobio Arsenal / 'Ovo je završni čin turobnog razdoblja za Artetu. Živio Mikel, uništio si nam Božić i Novu godinu. Dijete mi plače'

Fulham je bacio u depresiju navijače Arsenala na kraju godine, BBC i nezadovoljni navijači kritiziraju Artetu. Tottenham u Novu godinu, pak, ulazi s nova tri boda u Premier ligi

31.12.2023.
18:39

Arsenal nema razloga za veselje. Fulham je preokretom došao do domaće pobjede 2-1 nad Arsenalom i prekinuo niz od tri poraza, a Tottenham je s uvjerljivih 3-1 svladao gostujući Bournemouth u nedjeljnim utakmicama 20. kola engleske Premier lige. Ugledni britanski BBC piše kako je ovaj poraz Arsenala razočaravajući i kako su propustili priliku zasjesti na vrh ljestvice...

"Ovaj rezultat i izvedba bili su završni čin turobnog božićnog razdoblja za Mikela Artetu i Arsenal, koji su vidjeli da nisu uspjeli pobijediti u tri uzastopne utakmice Premier lige po prvi put ove sezone. Osvojili su samo jedan bod u zadnjih osam dana i mogli bi se naći kao peti na ljestvici i kao peti ući u Novu godinu, iza vodećeg Liverpoola ako Redsi pobijede Newcastle", stoji u tekstu. Na službenoj Twitter stranici Arsenala jedan je razočarani fan napisao:

"Živio Mikel, uništio si nam Božić i Novu godinu. Dijete mi plače".

NA PUTU PREMA DOLJE /

ESPN nakon 9. poraza 'Crvenih Vragova': 'Ten Hag postaje najlošiji moderni menadžer Uniteda'

Arsenal je poveo na Craven Cottageu već u 5. minuti, kad je Fulhamovu mrežu zatresao Bukayo Saka. Domaća momčad je do izjednačenja došla u 29. minuti, a strijelac je bio Meksikanac Raul Jimenez. Pogodak za konačnih 2-1 postigao je Jamajčanin Bobby De Cordova-Reid u 60. minuti.

Arsenalu je to bio drugi uzastopni poraz, a treći u posljednjih pet kola, pa je momčad Mikela Artete s 40 bodova ostala na četvrtoj poziciji. Fulham je nakon tri uzastopna poraza došao do sedme prvenstvene pobjede i s 24 boda je skočio na 13. poziciju.

Tottenham je na svom stadionu s 3-1 svladao Bournemouth te se s 39 bodova potpuno približio društvu klubova koji drže pozicije za plasman u Ligu prvaka.

Senegalac Pape Matar Sarr je u 9. minuti načeo goste, da bi u završnih 20 minuta pobjedu Spursima donijeli korejski reprezentativac i kapetan momčadi Son Heung-Min (72) te Brazilac Richarlison (80). Poraz Bournemoutha ublažio je 20-godišnji Alex Scott u 84. minuti i tako postao najmlađi strijelac kluba u utakmicama engleske Premier lige.

U ponedjeljak (21 sat) će vodeći Liverpool (42 boda) ugostiti Newcastle United, a 20. kolo će biti zaključeno u utorak (20.30 sati), kad će na londonskom Olimpijskom stadionu West Ham biti domaćin Brightonu.

Engleska - 20. kolo
Fulham - Arsenal 2-1 (Jimenez 29, De Cordova-Reid 60 / Saka 5)
Tottenham - Bournemouth 3-1 (Sarr 9, Son 72, Richarlison 80 / Scott 84)

Liverpool - Newcastle (pon, 21.00)
West Ham - Brighton (uto, 20.30)

Odigrano prije:
Luton - Chelsea 2-3 (Barkley 80, Adebayo 87 / Palmer 12, 70, Madueke 37)
Man. City - Sheffield U. 2-0 (Rodri 14, Alvarez 61)
Wolverhampton - Everton 3-0 (Kilman 25, Cunha 53, Dawson 61)
Aston Villa - Burnley 3-2 (Bailey 28, Diaby 42, D. Luiz 89-11m / Amdouni 31, Foster 71)
C. Palace - Brentford 3-1 (Olise 13, 58, Eze 39 / Lewis-Potter 2)
Nottingham - Man. United 2-1 (Dominguez 64, Gibbs-White 82 / Rashford 77)

20. Sheffield United 20 2 3 15 15-49 9

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO