FRANK LAMPARD NEOČEKIVANO STROG PREMA KOVAČIĆU: / 'Nije bilo šale između nas, drago mi je da mu se otvorilo, ali...'

28.11.2019.
16:57

Engleski novinari i komentatori slažu se u ocjeni da je hrvatski veznjak Mateo Kovačić "procvjetao" pod trenerskom palicom Franka Lamparda, a trener Bluesa najavio da će raditi na tome da Kovačić poboljša golgeterski učinak, objavili su britanski mediji.

U 5. kolu skupine H Lige prvaka u srijedu je Chelsea u gostima kod Valencije odigrao 2:2, Kovačić je u 41. minuti lijepim udarcem sa 20 metara pogodio za 1:1. U samoj završnici prvog poluvremena imao je još jednu priliku, ali je njegov udarac zaustavio vratar Valencije.

KOVAČIĆ SE OGLASIO NAKON ŠTO JE POSTIGAO PRVI GOL POSLIJE 857 DANA: /

'Skoro sam odustao...'

Nakon utakmice sa Valencijom trener Bluesa Frank Lampard otkrio je što misli o Kovačiću:

"Bilo je šale između mene i njega, jer igrač takve kvalitete morao bi zabijati više golova. Sretan sam što se napokon otvorilo, a večeras je mogao zabiti još jednoga. Sada je na meni i mom stožeru zadatak da u budućnosti dobijemo što više golova od njega. Nadam se da je ovo početak nečeg novog."

Pogotkom protiv Valencije Kovačić je prekinuo niz od 145 utakmica za Real Madrid, Chelsea i hrvatsku reprezentaciju bez gola. Posljednji pogodak zabio je u siječnju 2017. u dresu Real Madrida.