NEVIĐENA DRAMA ENGLEZA I FRANCUZA: / Suparnici Vatrenih promašili dva penala, pobjednik odlučen preokretom i autogolom u nadoknadi

U 2. kolu u petak će igrati Hrvatska - Francuska i Engleska - Rumunjska

18.6.2019.
23:00

U drugom susretu 1. kola skupine C Europskog prvenstva za nogometaše do 21 godine, u kojoj igra i Hrvatska, Francuska je u Ceseni svladala Englesku sa 2-1 (0-0). Povela je Engleska preko Fodena (54), no Francuska je u samoj završnici uspjela preokrenuti preko Ikonea (89) i autogolom Wan-Bissake (90+5-ag). Francuzi su, inače, promašili dva penala. MoussaDembele nije iskoristio kazneni udarac u 25. minuti, a HoussemAouar u 66. minuti.

BIVŠI IZBORNIK ANALIZIRAO POTOP VATRENIH: Detektirao razloge teškog poraza i otkrio što sad Gračan mora napraviti

BIVŠI IZBORNIK ANALIZIRAO POTOP VATRENIH: /

Detektirao razloge teškog poraza i otkrio što sad Gračan mora napraviti

Rumunji uvjerljivi

U prvoj utakmici dana Hrvatska je u San Marinu izgubila od Rumunjske s uvjerljivih 1-4 (1-2). Jedini strijelac za Hrvatsku bio je Vlašić (18), dok su za Rumunjsku golove postizali Puscas (11-11m), Hagi (14), Baluta (66) i Petre (90+3).

U 2. kolu u petak će igrati Hrvatska - Francuska i Engleska - Rumunjska. Plasman u polufinale i nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju sljedeće godine izborit će pobjednik skupine te najbolja drugoplasirana momčad iz sve tri skupine.