[FOTO] RIJEKA I DINAMO PODIJELILI BODOVE U SJAJNOM DERBIJU: / Riječani bili na korak do trijumfa, Lauritsen u završnici spasio Modre

U derbiju 15. kola prve hrvatske nogometne lige zagrebački Dinamo gostovao je kod Rijeke

13.12.2020.
18:45
Igor Soban/PIXSELL

U derbiju 15. kola Prve HNL Rijeka i Dinamo su u sjajnom susretu na Rujevici odigrali 2-2.

LOKOMOTIVA VELIKIM PREOKRETOM STIGLA DO DRUGE POBJEDE U SEZONI: /

Tuci i Ibrahim srušili Slaven Belupo

Dinamo je poveo u prvoj minuti, Rijeka je do konca poluvremena okrenula rezultat, da bi "modri" u drugom poluvremenu izjednačili na 2-2.

Modri na prvom mjestu

Hrvatskom prvaku je ovaj bod bio dovoljan kako bi se vratio na vrh ljestvice ispred Osijeka.

Dinamo je poveo već nakon 22 sekunde igre, a pogodak je postigao Luka Ivanušec. Tek što se krenulo s centra Gavranović je asistirao, a Ivanušec zabio jedan od najbrži golova u HNL-u. Rekord i dalje drži Edin Šaranović koji je u travnju 2004. u dresu Kamen Ingrada zabio protiv Intera nakon svga deset sekundi igre.

Šokiranom domaćinu trebalo je neko vrijeme kako bi se pribrao i mentalno vratio u igru, no u 18. minuti uslijedio je novi šok za Rijeku. Zbog ozljede teren je morao napustiti jeadn od ključnih igrača Franko Andrijašević, a umjesto njega u igru je ušao Sandro Kulenović.

Veliki preokret

Rijeka se vratila u život u 28. minuti golom Nine Galovića. Robert Murić je izveo korner, a stoper domaćih na drugoj vratnici glavom zabio za izjednačenje. Sedam minuta kasnije Rijeka je povela. Ivan Tomečak je s desne strane lijepo ubacio, a Luka Menalo glavom pogodio za vodstvo domaćina.

Dinamo je u nastavku susreta povećao pritisak, u 63. minuti sjajnu priliku je imao Izet Hajrović, no njegov udarac obranio je Ivan Nevistić. Deset minuta kasnije Mislav Oršić je pogodio vratnicu iz slobodnog udarca, a isti je igrač okvir gola uzdrmao i u 80. minuti. U nastavku akcije "modri" su ipak uspjeli izjednačiti.

Dugačak niz

Hajrović je ubacio s desne strane, a Lauritsen je pored Galovića pogodio za 2-2.

Hrvatski doprvaci prvu su pobjedu ostvarili 21. kolovoza protiv Rijeke sa 1-0, a potom su nanizali čak 11 kola bez slavlja.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 30 bodova koliko ima i Osijek, no "modri" imaju bolju razliku pogodaka. Gorica je treća sa 26 bodova, Rijeka na četvrtoj poziciji ima 20, a Hajduk je peti sa 17 bodova.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.

Prva hrvatska nogometna liga, 15. kolo

Rijeka, stadion Rujevica, 17.05 sati

Rijeka - Dinamo 2:2 (Galović 28', Menalo 35'; Ivanušec 1', Lauritsen 81')

Rijeka: Nevistić, Capan, Galović, Smolčić, Tomečak, Halilović, Lončar, Štefulj, Murić, Menalo, Andrijašević

Dinamo: Livaković, Moharrami, Theophile, Lauritsen, Gvardiol, Franjić, Ivanušec, Jakić, Oršić, Petković, Gavranović

90+ + 5' Kraj utakmice, Dinamo i Rijeka su u sjajnom derbiju ofigrali 2:2.

90' Igrat će se još barem pet minuta sudačke nadoknade.

81' GOL Dinamo je stigao do izjednačenja. Zabio je Lauritsen, uključio se i VAR zbog mogućeg igranja rukom, a snimka je pokazala da je pogodak bio regularan.

77' Nova šansa za Dinamo nakon opasnog ubačaja iz kornera, ali gostujući napadači nisu reagirali na pravi način.

73' Dinamo u ofenzivi. Ivanušec puca u šesnaestercu Rijeke, ali to je blokirano.

73' Umalo 2:2. Oršić je izveo slobodan udarac, ali Nevistić ponovno čuva Riječane. Vratar domaćina vršcima prstiju skrenuo je loptu koja se potom odbila od grede.

71' Odlična prilike a Rijeku. Lončar je centrirao iz slobodnog udarca, a Petković zamalo zabio autogol, no Livaković je spasio Modre.

70' Moglo je ovo biti opasno za Modre. Lončar je dobro ubacio iz slobodnog udarca, ali Menalo se nije snašao na pravi način.

63' Nova sjajna obrana Nevistića. Hajrović je pucao iz okreta u šesnaestercu domaćina, ali golman Rijeke odlično reagira.

58' Opasnost pred gostujućim golom. Kulenović je pokušao proigrati Menala koji je bio u naletu, ali Moharrami je na vrijeme izbio loptu.

57' Dinamo je zagospodario terenom. Oršić je najaktivniji, ali, barem zasada, Riječani zaustavljaju sve opasnije situacije.

Rijeka - Dinamo Photo: Igor Soban/PIXSELL

53' Sudac je na tribine poslao pomoćnog trenera Rijeke Danka Matrljana zbog prigovora.

52' Mogli su sada Modri stići do izjednačenja. Teophile je pucao nakon velike gužve u šesnaestercu Riječana, ali Nevistić izvrsno brani.

50' Miran početak drugog dijela, nema prevelikih zanimljivosti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' + 3' Gotovo je prvo poluvrijeme. Rijeka vodi 2:1.

44' Sudac Mario Zebec sada je podijelio dva žuta kartona. Sukovili su se Galović i Gavranović i na kraju svega dobili javnu opomenu.

38' Dinamo pokušava brzo uzvratiti. Gavranović opasno puca, no zaustavlja to Nevistić.

35' GOL Rijeka je preokrenula i vodi 2:1. Zabio je Menalo nakon dobrog ubačaja Tomečaka s boka.

34' Riječani idu po preokret, Kulenović puca glavom iz dobre pozicije, ali Livaković je na mjestu.

28' GOL Rijeka je izjednačila. Gol za 1:1 postigao je Galović. Murič je izveo korner, a Galović ostao sam na drugoj vratnici i zabio za 1:1.

25' Domaćini su zaprijetili. Menalo je pucao s dvadesetak metara, ali nije pogodio okvir vratiju.

20' Izgleda kao da se Rijeka probudila. Momčad Simona Rožmana preuzela je inicijativu na travnjaku.

19' Grozna vijest za Simona Rožmana Andrijašević se ozlijedio i mora napustiti igru. Umjesto njega ulazi Klenović.

11' Oršić opet prijeti iz daljine, sada je izveo slobodan udarac sa 17 metara i Lončar to odbija u korner. Činilo se kao da je lopta pogodila igrača Rijeke u ruku pa je sudac išao pregledati snimku, no odlučio je da tu nema penala za Modre.

9' Modri ne staju. Oršić je pucao iz daljine, ali to ne ide u okvir gola.

8' Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je igrač Rijeke Smolčić zbog igranja rukom.

1' GOL Kakav početak Modrih, poveli su gosti iz prvog napada. Rijeka je imala prvi napad, ali izgubila je loptu koja. Ona stiže do Petkovića koji dodaje Oršiću, a on je proigrava Ivanušeca koji izbija sam pred Nevistića i postiže gol u 20. sekundi dvoboja na Rujevici.

1' Utakmica je počela.