VIDEO/FOTO: / Nikola Vlašić iznenadio cijelu nogometnu Hrvatsku

Nogometaši Hajduka napravili su ogroman korak prema plasmanu u 3. pretkolo Europa lige. U prvoj utakmici 2. pretkola kao gosti su svladali irski Dundalk s 2:0.

17.7.2014.
8:41

DUNDALK: Charrie, Gannon, Gartland, Boyle, Massey, Shilds, Horgan, Toweell, Meenan, Hoban, Gannon

HAJDUK: Stipica, Milić, Milović, Vršajević, Maloča, Vlašić, Caktaš, Bradarić, Maglica, Gotal, Kouassi

Strijelac: Caktaš (9'), Vlašić (74') Poveo je Hajduk u devetoj minuti kada je Avdija Vršajević nabacio s desne strane, a Mijo Caktaš glavom pospremio loptu u mrežu. Konačnih je 2:0 u 73. minuti postavio mlađahni Nikola Vlašić.

S desne je strane ubacio Jean Evrard Kouassi, a loptu je na drugoj strani dočekao Vlašić i s desetak je metara zabio u gol Petera Cherrieja.

Šesnaestogodišnji brat dvostruke svjetske prvakinje u skoku u vis Blanke Vlašić postao je, inače, u ovoj utakmici najmlađi Hajdukov debitant u europskim natjecanjima. Premijeru je začinio pogotkom koji Splićane gura prema 3. pretkolu.

Uzvratna utakmica na rasporedu je idući četvrtak na Poljudu.

Dundalk - Hajduk 0-2 (Caktaš 9, Vlašić 75)

Rijeka - Ferencvaros 1-0 (Krstanović 85 - 11m)

Split - Hapoel Beer Sheva 2-1 (Dujmović 78, Bilić 86 - 11m / Buzaglo 31)