FORTUNA PROSULA POBJEDU I VRIJEDNE BODOVE U BORBI ZA OSTANAK U LIGI: / Koln se spasio poraza s dva gola u pet minuta

Odigrana je i treća utakmica u njemačkoj Bundesligi koja je bila na rasporedu u nedjelju

24.5.2020.
20:17
AFP / Profimedia, Tilo SCHMUELGEN

U posljednjem susretu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva Koln i Fortuna su odigrali 2-2, nakon što je domaćin zabio dva gola u posljednjih pet minuta utakmice.

LEIPZIG PREGAZIO MAINZ I ZADRŽAO KORAK S BORUSSIJOM: /

Olmo po prvi put odigrao cijelu utakmicu za svoj novi klub u Bundesligi

Fortuna je do 88. minute imala uvjerljivo vodstvo i bila je na korak do prve pobjede u Kolnu nakon 1989. godine. Međutim, domaćin je golovima u 88. i 90+1. minuti izvukao bod.

Ludnica nakon 88. minute

Gosti su poveli u 41. minuti golom Kenana Karamana na asistenciju Stevena Skrzybskija. Koln je mogao izjednačiti u 58. minuti, no Marc Uth nije uspio realizirati jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Florian Kastenmeier.

Samo tri minute kasnije ErikThommy je na još jednu asistenciju Skrzybskija zabio za 2-0 približivši goste važnim bodovima u borbi za prvoligaški spas. Međutim, Koln je u ludoj završnici uspio izjednačiti. Prvo je AnthonyModeste u 88. minuti smanjio na 1-2, a tri minute kasnije JhonCordoba je izjednačio na 2-2. Kod oba gola asistirao je DominickDrexler.

U prva dva nedjeljna susreta slavili su gosti. RB Leipzig je pobijedio Mainz sa 5-0, dok je Augsburg slavio protiv Schalkea sa 3-0.