Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
POTVRĐENO /

FIFA je primila četiri kandidature za domaćinstvo Svjetskog prvenstva za žene 2027.

Ovogodišnje Svjetsko nogometno prvenstvo, koje će se održati u Australiji i Novom Zelandu, počinje 20. srpnja

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

FIFA je primila četiri iskaza interesa za domaćinstvo Svjetskog prvenstva za žene 2027., objavljeno je u utorak na službenim stranicama svjetske nogometne federacije.

Zajedničku kandidaturu podnijeli su Sjedinjene Države i Meksika, zatim  Nizozemska, Belgija i Njemačka, a interes su iskazali i Brazil te Južnoafrička Republika.

FIFA će sada poslati Ugovor o nadmetanju – dokument neophodan kako bi se osiguralo da se poštuju ključna načela postupka nadmetanja – zainteresiranim kandidatima koji imaju rok do 19. svibnja da ga vrate i potvrde svoje sudjelovanje. Domaćin Svjetskog prvenstva za nogometašice bit će izabran u svibnju 2024. godine.

"Oduševljeni smo primljenim iskazima interesa, ne samo zato što dolaze od udruga članica s jakom nogometnom tradicijom koje predstavljaju četiri konfederacije, čime se potvrđuje stalna popularnost ženskog nogometa diljem svijeta,", izjavila je glavna tajnica FIFA-e Fatma Samoura.

Ovogodišnje Svjetsko nogometno prvenstvo, koje će se održati u Australiji i Novom Zelandu, počinje 20. srpnja.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike