Sjajne vijesti za Niku Kovača: Vatreni rasturaju u Ukrajini

Hrvatski su nogometaši bili vrlo raspoloženi u dvije subotnje utakmice 24. kola ukrajinskog prvenstva. Prvo je ime bio Eduardo da Silva koji je, strijelac dva pogotka.

5.4.2014.
18:40

Šahtar je na svojoj Donbass Areni svladao Karpati sa 3:0, a u vodstvo ga je doveo Eduardo u 14. minuti. Asistirao mu je kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna koji je nabacio loptu iz kornera, a Eduardo ju je glavom proslijedio u mrežu.

U 43. je minuti Srna proigrao Ilsinha, njegov je udarac obranio gostujući vratar, ali je natrčao Eduardo i zabio za 2:0. Konačnih je 3:0 u 51. minuti postavio Luiz Adriano. Spomenimo da Eduardo sada na kontu ima sedam pogodaka u ovosezonskim prvenstvenim utakmicama.

Nogometaši Dnipra su gostovali kod Tavrije na poluotoku Krimu koji je Rusija nedavno pripojila sebi. Gosti su slavili protiv domaće Tavrije sa 2:0, a strijelci su bili Giuliano u devetoj i naš Nikola Kalinić u 54. minuti. Splićanin je bio precizan s bijele točke za svoj peti ovosezonski pogodak.

Šahtar - Karpati 3-0 (Eduardo 12, 43, Luiz Adriano 51)

Tavrija - Dnjipro 0-2 (Giuliano 9, Kalinić 54 - 11m)

Redolijed: 1. Šahtar 47 (21 utakmica), 2. Dnjipro 44 (20), 3. Dinamo Kijev 39 (20), 4. Metalist Harkiv 34 (18)...