Tko bi to očekivao: Neugodno iznenađenje u Manchester Cityju

Nogometaši engleskog drugoligaša Blackburna iznenadili su Manchester Cityj u utakmici 3. kola FA Cupa, izborivši 1:1 na Ewood Parku i novu utakmicu.

4.1.2014.
16:12

Poveo je očekivano Manchester City golom Alvara Negreda u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Nakon ubačaja iz kuta loptu je glavom na drugu vratnicu proslijedio Edin Džeko, a Negredo ju je proslijedio u mrežu. Ostaje upitno je li španjolski napadač pri postizanju gola bio u zaleđu.

Blackburn je uspio odgovoriti nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu. Pogotku je prethodla slaba reakcija Cityjevog rezervnog vratara Costela Pantilimona koji nije uspio ukrotiti jedan slabi udarac glavom nakon ubacivanja iz kornera, da bi Scott Dann iskoristio njegovu pogrešku i potom iz odbijanca pospremio loptu u mrežu.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a City je susret završio s igračem manje nakon isključenja braniča Dedrycka Boyate u 85. minuti.

Ponovljena utakmica ovih suparnika koja će odlučiti putnika u sljedeći krug igrat će se na Cityjevom Etihadu.