Kako se odigravanjem uzvratnih susreta završila faza doigravanja za osminu finala Lige prvaka, platforma Football meets Data objavila je neslužbenu ljestvicu klubova prema dosadašnjoj financijskoj zaradi u Ligi prvaka. Među njima se našao i hrvatski prvak Dinamo, koji je u aktualnoj sezoni ostvario prihod od 39.71 milijuna eura, što ga svrstava na 29. mjesto među europskim velikanima.
Osam klubova koji su uspješno preskočili prepreku doigravanja i osigurali mjesto među 16 najboljih povećali su svoje prihode za dodatnih 12 milijuna eura. Ipak, ovaj iznos ne znači nužno da su ti klubovi ostvarili veći ukupni prihod od onih koji su plasman među osminu finala osigurali ranije, budući da financijska raspodjela ovisi i o poziciji na UEFA-inoj ljestvici klupskog koeficijenta.
Oni koji su zauzeli prve pozicije u poretku primili su 11 milijuna eura za prolazak dalje, ali i bonuse koji su, ovisno o rangu, iznosili između 1.3 i 5.4 milijuna eura više u odnosu na ekipe plasirane između devetog i šesnaestog mjesta. Usporedbe radi, razlika između ovih najuspješnijih i klubova rangiranih između 17. i 24. mjesta kreće se između 4.6 i 8.8 milijuna eura.
Trenutni financijski rekorder među klubovima ove sezone je Liverpool koji je dosad uprihodio nešto više od 98 milijuna eura. No, s obzirom na to da su svi preostali sudionici i dalje u igri, konačni iznosi na klupskim računima i dalje mogu značajno rasti.
S obzirom na fazu natjecanja, klubovi mogu računati na dodatne isplate:
Četvrtfinale: 12.5 milijuna eura
Polufinale: 15 milijuna eura
Finale: 18.5 milijuna eura
Osvajanje trofeja: 6.5 milijuna eura, uz dodatnih 4 milijuna eura za nastup u UEFA-inom Superkupu.
Kako se sezona Lige prvaka nastavlja, borba za prestiž i financijsku dobit ulazi u završnu fazu, a klubovi će nastojati osigurati što bolje pozicije, kako na terenu, tako i u blagajni.