LOVA DO KROVA / Past ćete na stražnjicu kada vidite koliko je Manchester City zaradio osvajanjem trostruke krune

Do sada jedini engleski klub koji je osvojio "trostruku krunu" koja je uključivala i naslov pobjednika Lige prvaka bio je Manchester United 1999. godine.

11.6.2023.
14:10

Nogometaši Manchester Cityja prvi put u povijesti postali su europski prvaci nakon što su u finalu Lige prvaka u Istanbulu pobijedili Inter sa 1-0, čime su zaradili 130 milijuna eura od nagrada UEFA- e za natjecanje klubova Starog kontinenta.

VOZIO OPEL CORSU /

Tko je junak Građana? Od svih zvijezda zabio je čovjek koji je živio u studentskom domu i nema društvene mreže i tetovaže

Osim trofeja Lige prvaka, Građani su osvojili Premier ligu po peti put u zadnjih šest sezona, te FA Cup, najstarije nogometno natjecanje na svijetu.

Manchester City je postao osmi klub koji je sezonu zaključio sa "trostrukom krunom" - osvojenim Kupom ili Ligom prvaka, te nacionalnim prvenstvom i kupom.

Nevjerojatna svota

City je ove sezone osvojio engleski naslov sa 89 bodova, pet više od Arsenala, dok je treći bio Manchester United sa 75 bodova, što je Cityju donijelo 190 milijuna eura.

Građani su slavili u FA kupu porazivši gradskog suparnika United sa 2-1, od čega su profitirali 4.5 milijuna eura.

Sve nas to zajedno dovodi do 330 milijuna eura, što se može povećati krajem godine na Svjetskom klupskom prvenstvu, gdje će se zarada povisit za još 60- ak milijuna eura, ako Guardiola i društvo opravdaju ulogu favorita.