EUROPSKI VELIKAN NA RUBU PROPASTI: / Do jučer igrali Ligu prvaka, bili pri vrhu Bundeslige. Sada imaju 20 utakmica bez pobjede

Još uvijek su daleko od rekorda natjecanja kojeg drži Tasmania 1900 Berlin, koja je ugašena 1973. godine

18.10.2020.
22:15

Nevjerojatna serija njemačkog bundesligaša Schalkea bez pobjede u prvenstvu se nastavlja. Odigravši 1-1 protiv Union Berlina, momčad iz Gelsenkirchena je već 20 utakmica bez pobjede u nacionalnom prvenstvu - četiri ove sezone, te 16 u prošloj sezoni.

Ipak, Schalke je još uvijek daleko od rekorda natjecanja kojeg drži Tasmania 1900 Berlin, koja je ugašena 1973. godine. Oni su prema službenim podacima Bundeslige u svojoj jedinoj sezoni 1965/1966. osvojili svega 10 bodova, uz gol razliku od -93, spojivši čak 31 susret bez pobjede.

Schalke's German headcoach Manuel Baum talks to his players during the German first division Bundesliga football match RB Leipzig vs FC Schalke 04 on October 3, 2020 in Leipzig.,Image: 561341128, License: Rights-managed, Restrictions: DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO, Model Release: no

Zadnja pobjeda u siječnju

Posljednju pobjedu u prvenstvu Schalke je ostvario u siječnju ove godine protiv Borussie Moenchengladbach (2-0), a potom je spojio 13 poraza i sedam neodlučenih susreta. Schalke je i protiv Union Berlina bio na rubu poraza nakon što su gosti poveli u 55. minuti golom Marvina Friedricha. Izjednačio je Goncalo Paciencia u 69. minuti.

Za utjehu, Schalkeu je ovo bio prvi bod ove sezone nakon tri uvodna poraza.

I susret između Kolna i Eintrachta je završio 1-1. Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Andre Silva. Izjednačio je Ondrej Duda u 52. minuti. Na ljestvici vodi Leipzig sa 10 bodova, dok Bayern i Borussia Dortmund imaju po bod manje.