NEZAUSTAVLJIV JE / Erling Braut Haaland kao da nije s ovog svijeta, ruši sve rekorde: Uzbudljivo je bilo u Premier ligi, Perišić igrao u londonskom derbiju

Osam pogodaka u Kolovozu nije nikada nitko zabio

31.8.2022.
22:51

Nevjerojatni napadač Erling Braut Haaland zabio je večeras novi hat trick za Manchester City u pobjedi 6:0 protiv Nothingam Foresta. Mladi Norvežanin je golove upisao u 12., 23. i 38. minuti i omogućio svojoj momčadi vodstvo 3-0 na poluvremenu. U nastavku susreta "Građani" su zabili još tri gola, a strijelci su bili Joao Cancelo (50), te Julian Alvarez (65, 87).

Pokazuje klasu

SJAJAN POČETAK SEZONE /

Gledamo li to nove 'Nepobjedive'? Arsenal zna samo za pobjede, pao je i gradski rival

Europski prvak iz davnih 60-ih prošlog stoljeća ovo ljeto se po dolasku u Premier ligu pojačao s čak 19 igrača.

No, u nogometu se opet pokazalo, kako je bitno graditi momčad od temelja, na Etihadu ih je City otpuhao teniskim rezultatom, a mladi Norvežanin je nakon četiri dana opet zabio tri gola.

Arsenal vodeći

Nije bitno protiv koga igra, norveška zvijezda pokazuje svoju klasu. Engleska liga je dobila ubojitog napadača kojeg se ne može zaustaviti.

Od ostalih rezultata, ovog kola koje se igra preko tjedna treba izdvojiti i Arsenal koji je u 5. kolu Premier lige pobijedio na Emiratesu Aston Villu 2:1 i nastavio sa sjajnim nizom.

Momčadi Mikela Artete ovo je bila peta pobjeda iz isto toliko utakmica te je trenutačno usamljen na prvome mjestu tablice s maksimalnih 15 osvojenih bodova.

Redsima pobjeda protiv Svraka

Domaćin je poveo u 30. minuti golom Gabriela Jesusa, izjednačio je Douglas Luiz u 74. minuti, a samo tri minute kasnije Gabriel Martinelli je vratio Arsenal u vodstvo.

Liverpool je na Anfieldu pobijedio Newcastle United sa 2-1, a pobjednički pogodak postigao je Fabio Carvalho u osmoj minuti nadoknade.

"Svrake" su povele u 38. minuti golom Alexandera Isaka, a izjednačio je Roberto Firmino u 61. minuti. U nastavku susreta "Redsi" su dominirali, imali su više od 70 posto posjeda lopte, uputili su 18 udaraca, gosti pet, te imali 13 kornera, gosti niti jedan, ali sve do osme minute nadoknade nisu uspjeli zabiti i drugi gol. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Salah je ubacio iz kornera, a Carvalho u gužvi zabio za pobjedu.

Perišić igrao 90. minuta u remiju Tottenhama i West Hama

Londonski derbi između West Hama i Tottenhama završio je 1-1. Gosti su poveli autogolom Thila Kehrera u 34. minuti, a izjednačio je Tomaš Souček u 55. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je cijeli susret za Tottenham.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 15 bodova, Manchester City ima 13, Tottenham 11, a Brighton 10.

Na začelju je Leicester s jednim bodom.

REZULTATI:
Arsenal - Aston Villa 2-1 (Jesus 30, Martinelli 77 / Luiz 74)
Manchester City - Nottingham Forest 6-0 (Haaland 12, 23, 38, Cancelo 50, Alvarez 65, 87)
West Ham - Tottenham 1-1 (Souček 55 / Kehrer 34-ag)
Liverpool - Newcastle United 2-1 (Firmino 61, Carvalho 90+8 / Isak 38)
Bournemouth - Wolverhampton 0-0