SERIE A / Erlićev Sassuolo slavio u golijadi, Genoa poražena pod kapetanom Badeljom

26.11.2023.
17:30

Nogometaši Sassuola odnijeli su pobjedu iz Empolija, gdje su sa 4-3 svladali istoimenog domaćina u utakmici 13. kola talijanske Serie A.

TEŠKI NEREDI /

Tučnjave počele 45 minuta prije početka utakmice, policija se povlačila pred naletom zloglasnih ultrasa

Caputo je doveo Emoli u vodstvo u 3. minuti iz kaznenog udarca, potom je Sassuolo došao do prednosti golovima Pinamontija (9) i Matheusa Henriquea (20), da bi za 2-2 na poluvremenu stijelac bio Fazzini (25). Berardi je iz kaznenog udarca donio prednost Sassuolu (66), Kovalenko je izjednačio na 3-3 u 86. minuti, da bi Berardi svojim drugim pogotkom (90+2) osigurao sva tri boda za goste.

Hrvatski reprezentativac Martin Erlić odigrao je cijelu utakmicu za pobjedničku momčad.

Dramatično je bilo i u dvoboju Frosinonea i Genoe, u kojem je domaća momčad pobijedila s 2-1. Soule (34) je postigao vodeći pogodak za Frosinone, a četiri minute poslije izjednačio je Malinovski (38). Pobjedu Frosinoneu donio je Monterisi pogotkom u četvrtoj minuti sučevog dodatka (90+4).

Kapetan Genoe Milan Badelj igrao je do 88. minute.