UH, STRAHOTA / Erceg je saznao odluku koja će preokrenuti sezonu hit kluba: Pala je jedna od najtežih kazni u povijesti HNL-a

8.3.2023.
15:09
Srecko Niketic/PIXSELL

U prvom susretu 24. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na gostovanju u Puli s 2-0 pobijedila Istru 1961 koja je završila utakmicu bez dva isključena igrača. U nervoznom regionalnom derbiju oba gola je zabio Niko Janković (23, 90+5-11m), Istra 1961 je od 70. minute igrala bez isključenog Frane Mlinara, a u 90. minuti je isključen i Ante Erceg.

ŠOKANTNA SNIMKA /

Jedan od Pepovih ratnika ponovno u centru pažnje: Petkom ljubi suprugu, a nedjeljom ju vara i pijan pokazuje spolovilo

U sudačkoj nadoknadi "pocrvenio" je i Erceg zbog drugog žutog kartona, pa su domaćini završili utakmicu s devet igrača. Nakon što mu je sudac Titlić pokazao da je isključen, Erceg mu je ukrao blokić, bacio ga na pod pa potom podignuo i iskidao ga na opći šok svih prisutnih. Buntovni Splićanin je zadnjih nekoliko kola poprilično nervozan na nogometnim travnjacima.

"Jem vam majku sto puta lopovsku", uzviknuo je Erceg, nakon čega skida dres, baca ga o pod i nastavlja vrijeđanje suca prilikom izlaska s terena. Nakon utakmice je prišao sucu i vrijeđao ga riječima: "Jem vam mater lopovsku", te drugim raznim pogrdnim riječima", navodi se u zapisniku.

Jedna od najtežih kazni

Sada je i donesena odluka o njegovoj kazni, a priopćenje SuperSport HNL komisije o njegovoj kazni prenosimo u cijelosti.

"Ante Erceg (Istra 1961) kažnjen je sa 6.000 eura i zabranom igranja na devet prvenstvenih ili kup utakmica zbog:Isključenja uslijed dviju javnih opomena tijekom utakmice Istra 1961 - Rijeka. Prvu opomenu dobio je u 43. minuti zbog opetovanog kršenja PNI (pravila nogometne igre) te drugu u 90. minuti zbog preoštrog starta. Time je počinio prekršaj iz članka 50. DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje: kazna zabrane igranja na jednoj (1) prvenstvenoj ili kup utakmici i novčana kazna u iznosu od 400 eura

Nakon što mu je dodijeljen crveni karton, igrač je istrgnuo sucu iz ruke papirić, poderao ga i bacio na teren, čime je počinio prekršaj iz članka 51. DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje kazna zabrane igranja na pet (5) prvenstvenih ili kup utakmica i novčana kazna u iznosu od 4.000,00 eura

Psovanja suca riječima ”J…m vam majku sto puta lopovsku“, nakon čega je skinuo dres i bacio ga na pod te nastavio psovati suca prilikom izlaska s terena, nakon utakmice prišao sucu i psovao istog riječima “J…m vam majku lopovsku“ te raznim drugim pogrdnim riječima, čime je počinio prekršaj iz članak 53. st.1. toč. b) DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje kazna zabrane igranja na četiri (5) prvenstvene ili kup utakmice i novčana kazna u iznosu od 3.500,00 eura

Temeljem odredbe članka 39. st. 1. DP HNS-a izriče mu se jedinstvena kazna zabrane igranja na 9 (devet) prvenstvenih ili kup utakmica i novčana kazna u iznosu od 6.000 eura. Kazna počinje teći 4. ožujka 2023. godine."