ENGLEZI VEĆ NA EURU: / Rooney se upisao u povijest!

U popodnevnim utakmicama kvalifikacija za EURO 2016 Rusija je u Moskvi slavila protiv Švedske s 1-0, dok su se Englezi već kvalificirali pobjedom kod nejakog San Marina (0-6).

5.9.2015.
20:00

Englezi su očekivano potvrdili vizu za Francusku, a prvi pogodak na utakmici u Seravalleu zabio je Wayne Ronney, koji se tako s 49 zgoditaka izjednačio na prvom mjestu engleskih strijelaca s Bobbyjem Charltonom. Začudo, Rooney se više nije upisao u strijelce, ali je zato Theo Wallcot postigao dva gola. Englezi s 21 bodom i svih sedam pobjeda vode u skupini u kojoj je u "baltičkom" dvoboju Estonija u Tallinu pobijedila Litvu s 1-0 i skočila na treće mjesto s 10 bodova, bodom više od Slovenije.

U skupini G u Moskvi je Rusija s 1-0 porazila Švedsku i ostala u igri za plasman na EURO. Pobjednički zgoditak djelo je Artjema Džjube iz 38. minute, a on je najviše oduševio novoga ruskog izbornika Leonida Slutskog koji je preuzeo kormilo od Fabija Capella. Švedski izbornik Erik Hamren je na poluvremenu neočekivano izvadio Zlatana Ibrahimovića, koji gotovo da nije primio loptu. Rusija sada na trećem mjestu ima samo bod manje od Švedske.

U skupini C Ukrajina je kod kuće s 3-1 nadigrala Bjelorusiju i poravnala se bodovno sa Španjolskom (15) koja večeras dočekuje lidera Slovačku. Luksemburg je pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade pobijedio Makedoniju s 1-0, i to nakon što je bivši igrač Zagreba Beshart Abdurahimi šest minuta prije promašio penal za Makedonce.

Španjolska je kod kuće slavila protiv lidera Slovačke s 2-0, te se bodovno poravnala na vrhu sa Slovacima. Španjolci su zarana osigurani pobjedu, u 5. minuti Jordi Alba je zabio prvi, a u 30. Iniesta iz kaznenog udarca drugi pogodak.

Rezultati:

Skupina C:

Ukrajina - Bjelorusija 3-1 (Artem Kravec 7, Andrij Jarmolenko 30, Jevgen Konoplkanka 40pen/Sergej Kornilenko 62pen)

Luksemburg - Makedonija 1-0 (Sebastien Thill 90+2). Promašeni penal: Beshart Abdurahimi (Mak,85)

Španjolska - Slovačka 2-0 (Jordi Alba 5, Andres Iniesta 30pen)

Redoslijed: Španjolska 18, Slovačka 18, Ukrajina 14, Bjelorusija 4, Luksemburg 4, Makedonija 3

Skupina E:

Estonija - Litva 1-0 (Konstantin Vassiljev 71)

San Marino - Engleska 0-6 (Wayne Rooney 13pen, Christian Brolli 30ag, Ross Barkley 46, Theo Walcott 68,78, Harry Kane 77)

Švicarska - Slovenija (Josip Drmić 80,90+4, Valentin Stocker 84/Milivoje Novaković 45, Bostjan Cesar 48)

Redoslijed: Engleska 21, Švicarska 15, Estonija 10, Slovenija 9, Litva 6, San Marino 1