GOTOVO JE / Empoli se spasio, Frosinone izgubio i ispao iz Serie A

26.5.2024.
23:19

Nogometaši Empolija izborili su ostanak u Serie A nakon što su u susretu zadnjeg kola pobijedili Romu sa 2-1, dok u niži rang natjecanja seli Frosinone koji je u izgubio od Udinesea sa 0-1.

BOŽICA SMJESTILA VUČICI /

Pašalić zabio i oduzeo Italiji dodatno mjesto u Ligi prvaka

Uoči zadnjeg kola Sassuolo i Salernitana su bili sigurni putnici u niži rang natjecanja, dok se treći putnik tražio između Empolija, Frosinonea i Udinesea.

Na koncu je Frosinone ispao najveći gubitnik je mu je bio dovoljan i bod kod kuće protiv Udinesea, no gosti su slavili sa 1-0, a gol odluke zabio je Keinan Davis u 76. minuti.

Spasio se i Empoli koji je porazio Romu sa 2-1. Pobjednički gol zabio je M'Baye Niang u trećoj minuti nadoknade. Domaćin je poveo u 13. minuti golom Mattea Cancellierija, a izjednačio je Houssem-Eddine Aouar u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Prvak Inter je na gostovanju kod Verone odigrao 2-2, a sva četiri gola su pala u prvpom dijelu. Za Veronu su strijelci bili Tijani Noslin (16) i Tomaš Suslov (37), a za Inter je dvostruki strijelac bio Marko Arnautović (10, 45+1).

Lazuio, Igora Tudora je odigrao 1-1 protiv Sassuola. Martin Erlić je odigrao cijeli susret za goste.