LUDNICA U LONDONU / Arsenal nakon neviđene drame ispao iz Europe: Pedro Goncalves zabio lobom s više od 40 metara

'Topnici' u očaju, Sporting slavi veliki prolaz

17.3.2023.
0:24

Nogometaši lisabonskog Sportinga izbacili su za kraj uzbudljivog nogometnog dana vodeću momčad engleske Premier lige, londonski Arsenal, boljim izvođenjem udaraca sa 11 metara (5-3), nakon što je rezultat polije 120 minuta igre bio 1-1.

ŠOJKA RUGALICA /

Pogledajte kadrove sinoćnje drame na Emiratesu i lica 'Topnika': Kao da ih je netko udario maljem

Goncalves zabio lob sa više od 40 metara

Arsenal je već u 19. minuti došao do vodstva golom svog kapetana Granita Xhake. "Topnici" su bili bolja momčad sve do 62. minute, kad je najefektniji pogodak u sezoni postigao Pedro Goncalves. Uhvatio je "na spavanju" domaćeg vratara Aarona Ramsdalea i sjajnim lobom s više od 40 metara izjednačio na 1-1.

Kako je dvoboj u Lisabonu završio 2-2, utakmica u Londonu je imala dodatnih 30 minuta. U produžetku je junak Sportinga bio vratar Antonio Adan koji je u samoj završnici obranio udarac glavom Gabriela Jesusa. Gosti su potom ostali i s igračem manje, jer je zbog grubog starta drugi žuti karton zaradio Manuel Ugarte. No, domaćima nije ostalo dovoljno vremena za iskorištavanje brojčane prednosti.

Vratar Adan briljirao u raspucavanju

Vratar gostiju Adan bio je ključna figura u raspucavanju sa 11 metara, jer je u četvrtoj seriji obranio udarac Brazilcu Gabrielu Martinelliju, da bi u sljedećem udarcu Nuno Santos bio precizan, kao i prethodna četvorica izvođača za Sporting, te tako Portugalcima donio plasman u četvrtfinale.