EDUARDO JE I DALJE MAJSTOR, SAMO IH NIŽE: / Mislite li da je Dudu zaboravio igrati nogomet? Razmislite ponovno

Bivši napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo da Silva igra u odličnoj formi

17.2.2018.
15:50
Screenshot

Nakon što je u debiju za momčad varšavske Legije, a debitirao je u prijateljskoj utakmici u siječnju protiv ekvadorske Barcelone, dobio težak udarac, oporavljeni Eduardo da Silva igra vrlo zapaženo u dresu poljskog kluba.

Udarac koji ga je izbacio iz momčadi njegov je trener Romeo Jozak u siječnju opisao ovako:

"Dobio je snažan udarac koljenom u kralježnicu i najvjerojatnije je zadobio ozljedu kralješka. Do ozljede je je došlo zbog činjenice da njegovo tijelo još nije spremno pa je bilo previše opušteno kad zaradio udarac. Bio je on jako bolan."

Ti su dani iza Dudua, kao i već dvije odigrane utakmice u poljskom prvenstvu u kojem Legija drži čelno mjesto ljestvice. U prvoj je bivši napadač hrvatske nogometne reprezentacije sudjelovao u 3-2 pobjede svoje momčadi protiv Zaglebie i to dvjema asistencijama (za 2-1 i 3-2) unatoč odigranom tek drugom poluvremenu. Spremnost namjestiti pogodak suigrača pokazao je i u drugom susretu, sad odigranom u punoj minutaži u petak.

Suparnik je bio Slask, a pobjeda izražena rezultatom 4-1. Eduardo je s pozicije desnog krila namjestio gol za uvodnu prednost svoje momčadi.