Bivsi hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva briljira u dresu brazilskog prvoligasa Flamenga. U uzvratnoj utakmici osmine finala Brazilskog kupa protiv Coritibe bio je covjek odluke.

4.9.2014.
8:42

Coritiba je iz prvog ogleda igranog prije tjedan dana donijela naizgled nedostiznu prednost 3:0, da bi Flamengo nosen svojim vjernim navijacima na Maracani slavio istovjetnim rezultatom, sto je dovelo do raspucavanja jedanaesteraca.

Alecsandro je bio dvostruki strijelac Flamenga, a oba je gola zabio iz jedanaesteraca, u trecoj minuti sudacke nadoknade prvog poluvremena i 57. minuti. Eduardo je usao kao dzoker s klupe pocetkom drugog poluvremena, a zabio je u 81. minuti za 3:3. Lijepo je ispratio akciju i ubacivanje s lijeve strane, te je iz peterca mirno poentirao.

Pri raspucavanju penala Eduardo je pucao cetvrti po redu i njegov je udarac zavrsio u mrezi. Pored njega precizni su jos za Flamengo bili Chicao i Canteros.