NOVI NASLOV JE BLIZU / Dva ekspresna gola Mbappea za novu pobjedu: PSG samo teorija dijeli od gubitka novog naslova prvaka

U posljednjem susretu 36. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Auxerre sa 2-1 i dva kola prije kraja prvenstva stigao na milimetar od obrane naslova.

21.5.2023.
23:22

Točnije, PSG već može početi slaviti jer je nemoguće zamisliti da Parižani u zadnja dva kola ispuste šest bodova prednosti i 16 golova bolju razliku pogodaka od Lensa.

KRAJ DOMINACIJE BAYERNA? /

Senzacionalna Borussia Dortmund korak do naslova prvaka Njemačke

PSG trenutačno ima 84 boda i +50 razliku pogodaka, a Lens šest bodova manje i +34 razliku pogodak. U slučaju istog broja bodova u Le Championnatu se gleda razlika pogodaka.

Parižani bi u zadnja dva kola morali izgubiti od Strasbourga i Clermonta, dok bi Lens morao dobiti Ajaccio i Auxerre i pritom nadoknaditi veliki zaostatak u razlici pogodaka.

Dva brza gola Mbappea

PSG je do sjajno otvorio susret u Auxerreu i već nakon osam minuta vodio je 2-0 golovima Kyliana Mbappea (6, 8).

U nastavku susreta gosti su se malo "uspavali", pa je Auxerre u 38. minuti umalo smanjio, no Rayan Raveloson je pogodio prečku. U 51. minuti Auxerre je ipak zabio, a pogodak je postigao Lassine Sinayoko. Do kraja susreta je bilo nekoliko uzbuđenja na obje strane, ali ne i golova, premda je Mbappe u sudačkoj nadoknadi zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog zaleđa.