Pratite na RTL.hr / Drama na Parkenu: Pašalić doveo Vatrene do prve pobjede, Danskoj poništena dva gola

Unatoč porazu od Hrvatske Danska je ostala na vrhu ljestvice sa šest bodova

10.6.2022.
15:45
Profimedia.hr

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Dansku sa 1-0 na gostovanju u Kopenhagenu u utakmici 3. kola UEFA Lige nacija.

Pogodak vrijedan pobjede na Parken stadionu postigao je Mario Pašalić u 69. minuti, nakon ubačaja Marcela Brozovića. Pašalić je spremno dočekao loptu na visini peterca i poput rasnog strijelca uklizao te ju proslijedio u mrežu kroz noge danskog vratara Kaspera Schmeichela.

KAKAV IZBOR /

ANKETA Tražimo najveću zvijezdu HNL-a u 21. stoljeću

Danska je bila bolja i opasnija u prvom poluvremenu, ali jedini udarac unutar okvira, koji je u 40. minuti uputio Andreas Cornelius, Dominik Livaković je odlično obranio.

Na početku drugog poluvremena Zlatko Dalić je u igru ubacio Luku Modrića i Matea Kovačića, što je potpuno promijenilo i značajno poboljšalo igru hrvatske reprezentacije, koja je ovladala loptom i postala opasna po suparnička vrata. To je, u konačnici, rezultiralo Pašalićevim pogotkom koji je Hrvatskoj donio treću pobjedu u 13. nastupu "Vatrenih"u Ligi nacija.

Danci su u 86. minuti postigli pogodak, ali je on poništen jer je strijelac Jonas Wind kod upućivanja lopte bio u zaleđu.

Unatoč porazu od Hrvatske Danska je ostala na vrhu ljestvice sa šest bodova. Po četiri boda imaju drugoplasirana Austrija i Hrvatska koja je na trećem mjestu. Na začelju je Francuska s dva boda.

UŽIVO

DANSKA-HRVATSKA 0:1

90+5' Kraj utakmice. Hrvatska je došla do pobjede u Kopenhagenu.

87' Danskoj je ponovno poništen pogodak. U zaleđu se nalazio Poulsen.

80' Napadaju Danci. Erlić je sada blokirao pokušaj Braithwaitea.

73' Delaney šutira nakon ubačaja s desne strane, završilo je to u bloku pa u korneru.

69' GOOOOOOOOOL, Kratko dodavanje je bilo iz kornera,Brozović je ubacio, nespretno je reagirala Danska obrana, a Pašalić se najbolje snašao i zabio Schmeichelu kroz noge.

67' Andersen je napravio oštar prekršaj na Kramariću i dobio žuti karton. Dobro je i prošao.

63' Modrić je šutirao s dvadesetak metara no obranio je to Schmeichel.

60' Najbolja prilika za Hrvatsku. Kramarić je pucao, no sjajno brani Schmeichel. Ipak je bilo označeno zaleđe.

55' Ponovno je opasna Danska. Hojbjerg je pucao iz daljine no nije bilo opasnosti za Livakovića

51' Bolje igra Hrvatska na početku drugog poluvremena

46' Dalić je uveo Modrića, Kovačića i Stanišića umjesto Ivanušeca, Jakića i Vrsaljka.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena. Hrvatska izgleda jako loše. Danska je bila dominantna momčad svih 45 minuta, dok je Hrvatska zaprijetila tek dva puta u 45 minuta. Najopasniji je bio pokušaj Corneliusa koji je pucao s ruba šesnaesterca, no udarac je obranio Livaković.

43' Mehle je uzeo loptu Vrsaljku u našem šesnaestercu, gurnuo za Corneliusa koji je pospremio loptu u mrežu. Ipak, sudac je dosudio prekršaj na Šimi Vrsaljku i gol nije priznat. Hrvatska i dalje teško živi.

40' Kristijan Jakić je pogrešno dodao jednu loptu koju su uzeli Danci. Uzeo je loptu Damsgard, ostavio za Corneliusa koji je sjajno šutirao, no Livaković je sjajno obranio.

30' Sjajno je reagirao sada Josip Šutalo. Pročitao je ključno dodavanje u Danskoj tranziciji i sjajno iznio loptu na dansku polovicu.

24' Dobra prilika za Hrvatsku. Brozović je ubacio na drugu vratnicu, Kramarić pokušao podvaliti u sredinu, no uspješno su to Danci očistili.

20' Andersen je šutirao iz opasne situacije ali Brozović je blokirao udarac

14' Prva prilika za Hrvatsku. Pašalić je ostavio loptu za Oršića koji je u svom stilu šutirao s ruba šesnaesterca, no lopta je otišla preko gola

12' Najveća prilika na utakmici. Lopta je prošla iza leđa našoj obrani, a Mehele pogodio vanjsku mrežu.

7' Prvi žuti karton na utakmici. Livaković je nastradao nakon neopreznog starta Corneliusa.

6' Cornelius je pucao nakon pritiska Danske, no udarac je otišao daleko od gola

5' Danci su odlučno krenuli u utakmicu i trenutno izgledaju puno opasnije

1' Počela je utakmica u Danskoj

Utakmica kasni zbog neispravnosti mreže na Danskom golu.

Hrvatska će drugi puta u nekoliko dana imati novog kapetana. Nakon što je Mateo Kovačić bio kapetan protiv Austrije, sada će kapetansku vrpcu nositi Marcelo Brozović.

SASTAVI

Danska: Schmeichel - Wass, Andersen, Christensen, Maehle - Hojbjerg, Eriksen, Delaney - Damsgaard - Cornelius, Skov Olsen

Hrvatska: Hrvatska: Livaković - Vrsaljko, Erlić, Šutalo, Juranović - Brozović, Jakić - Ivanušec, Pašalić, Oršić - Kramarić

Nastavlja se ciklus utakmica Lige nacija. Reprezentacija Hrvatske igra treću utakmicu u tjedan dana, a protivnici su nogometaši Danske.

S Dancima smo se posljednji put susreli na Svjetskom prvenstvu 2018. godine, kada smo ih izbacili u osmini finala u Rusiji. Utakmica se riješila izvođenjuem jedanaesteraca, a junak je bio Daniel Subašić koji je obranio tri penala.

Danska i Hrvatska međusobno su igrali šest puta. Hrvatska je pobijedila u prvoj utakmici, radi se o Europskom prvenstvu 1996. godine. Vatreni su slavili s 3-0, a tada je Davor Šuker zabio onaj legendarni lob.

Šuker je bio strijelac i na idućoj utakmici s Dancima, tada su bile kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, a susret je završio s 1-1. Danska nas je pobijedila u iduća dva susreta, tako, a Hrvatska je još slavila u Kopenhagenu na prijateljskoj utakmici 2004. godine.

Utakmicu pratite na tekstualnom prijenosu iz minute u minutu na RTL.hr!