DORTMUND BEZ SLAVLJA: / Neuništivi Claudio Pizarro zaustavio Borussiju i praktički uručio naslov Kovačevom Bayernu

Peruanac koji će uskoro proslaviti 41. rođendan i dalje je neumoljiv

4.5.2019.
20:37

Neuništivi Claudio Pizarro, napadač koji će za pet mjeseci proslaviti 41. rođendan, zavio je u crno Dortmund nakon što je iskoristio neodlučnost obrane i u 75. minuti pogodio za svoj ovosezonski četvrti pogodak u Bundesligi, ali i konačnih 2-2 u utakmici Werdera i Borussije Dortmund.

Peruanac koji je dres Werdera prvi put odjenuo 1999. godine i kojem je ovo četvrti mandat u klubu kojem se uvijek rado vraćao zabio je - i to svoj 150. pogodak za klub - za potpuni povratak svoje momčadi u utakmicu nakon što je u 41. minuti na semaforu pisalo 2-0 za goste.

Vratili se nakon 0-2

Pulišić i Paco Alcacer bili su junaci dortmundskog tima koji se u ovom ogledu nadao zadržavanju priključka za Bayernom, a ovako mu praktički uručio trofej u ruke. Kevin Möhwald dao je nadu domaćinima, Pizarro - najstariji strijelac u povijesti Bundeslige - bod koji najviše znači Bayernu. Jer dva kola prije kraja sezone, Niko Kovač i njegov Bayern sad predvode ljestvicu sa četiri boda viška u odnosu na Dortmund.