DOK SVIRA RADIO / Pašalić Mario zabio Veroni, Atalanta ostala u igri za Ligu prvaka

U 53. minuti pogodak za 2-1 dao Mario Pašalić

20.5.2023.
21:11

Nogometaši Atalante svladali su na domaćem terenu Veronu 3-1 u dvoboju 36. kola talijanske Serie A, a jedan je pogodak za domaćina postigao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Atalanta je time ostala i dalje u igri za ulazak u krug četiri najbolje momčadi Serie A što kao nagradu donosi igranje u Ligi prvaka iduće sezone, makar će put do tamo biti vrlo težak. Veroni ostaje i dalje napeta borba za ostanak u ligi.

Verona je povela u Bergamu golom Lazovića u 11. minuti, no kratko su gosti uživali u vodstvu. U 22. minuti je izjednačio Zappacosta, dok je Atalanta suparnika slomila u drugom poluvremenu.

U 53. minuti pogodak za 2-1 je dao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić koji je iskoristio poigravanje s loptom gostujućeg vratara Montipa. Dok svira radio Pašalić Mario majstorski je nanjušio dekoncetriranost Montipa, ukrao mu loptu i zabio gol. OVDJE pogledajte tu situaciju.

Ukrao je loptu i lagano zabio za 2-1, što je bio njegov četvrti ovosezonski prvenstveni pogodak. Za 3-1 je strijelac bio Hojlund u 62. minuti. Pašalić je za Atalantu igrao do 76. minute.

Klub iz Bergama ima 61 bod, kao i Milan, dok uz utakmicu manje četvrti Lazio ima četiri boda više.

U nedjelju će igrati Lecce - Spezia, Torino - Fiorentina, Napoli - Inter i Udinese - Lazio, dok će se 36. kolo zaključiti u ponedjeljak utakmicama Roma - Salernitana i Empoli - Juventus.

Serie A, 36. kolo:

Atalanta - Verona 3-1 (Zappacosta 22, Pašalić 53, Hojulund 62 / Lazović 11)

Cremonese - Bologna 1-5 (Ciofani 90+1 / Arnautović 14, Ferguson 27, Posch 45+1, Orsolini 62, Sansone 80)