AJOJ /

Dodatne komplikacije u kvalifikacijama za EURO: Velesila sve zakomplicirala, prijete nam u 'baražu'?!

Ovim porazom, Talijani su ostali na trećem mjestu kvalifikacijske skupine s tri boda manje od Ukrajine

18.10.2023.
8:52
Igor Soban/PIXSELL

Engleska nogometna reprezentacija osma je koja je osigurala sudjelovanje na Euru 2024. u Njemačkoj svladavši u utorak na Wembleyju Italiju s 3-1 u reprizi finala posljednjeg Europskog prvenstva odigranog 2021.

BOLJE SPRIJEČITI NEGO LIJEČITI /

Englezi i Francuzi ništa ne prepuštaju slučaju: London i Lille 'krcati' policijom, svi su na oprezu

U dvoboju 8. kola u kvalifikacijskoj skupini C Talijani su u 15. minuti poveli pogotkom Gianluce Scamacce. No, uslijedio je preokret momčadi pod vodstvom Garetha Southgatea. Harry Kane je u 32. minuti realizirao kazneni udarac za izjednačenje na 1-1. Englezi su poveli u 57. minuti golom Marcusa Rashforda, a konačnih 3-1 svojim je drugim pogotkom na utakmici postavio engleski kapetan Harry Kane u 77. minuti.

Ovim porazom, Talijani su ostali na trećem mjestu kvalifikacijske skupine s tri boda manje od Ukrajine. Ukrajincima do kraja predstoji još samo jedan dvoboj i to protiv Italije, dok će Azzurri prvo ugostiti Sjevernu Makedoniju.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo

U međusobnim susretima zasad je bolja Italija (2-1 iz prve utakmice protiv Ukrajine), stoga bi u slučaju jednakog broja bodova ostvarila plasman na Europsko prvenstvo, ali ne pobijede li Sjevernu Makedoniju na gostovanje kod Ukrajine ići će s obavezom osvajanja tri boda. Ipak, za očekivati je kako će Talijani kod kuće slaviti protiv Makedonaca, a onda će kod Ukrajinaca imati jednu zadaću, a to je - ne izgubiti od Ukrajine.

Dogodi li se taj scenarij da direktan plasman ostvare Ukrajinci, onda nas čeka kaos u ''baražu''. Talijanska reprezentacija mogla bi nam postati prepreka na putu do EURA, ako ga ni Vatreni ne ostvare kroz kvalifikacijsku skupinu. Ludnica...

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo