Protiv Anderlechta bez golova / Dinamo remijem završio fantastičnu europsku zimu!

Dinamo je 'europsko proljeće' nakon 40 godina osigurao već u četvrtom kolu

13.12.2018.
22:50
Slavko Midzor/PIXSELL

Unatoč ledenim uvjetima, Maksimir već živi proljeće: Dinamo u posljednjem kolu došlo podržati 15.000 navijača!

U susretu posljednjeg, šestog kola D skupine Europske lige nogometaši Dinama su na stadionu Maksimir odigrali 0-0 protiv Anderlechta, no i prije zadnjeg kola osigurali su prvo mjesto u skupini i plasman u 16-inu finala.

Dinamo je 'europsko proljeće' nakon 40 godina osigurao već u četvrtom kolu, a potom je u Istanbulu odigrao 0-0 protiv Fenerbahčea i tako osigurao prvo mjesto u skupini. U posljednjih 90 minuta 'modri' su mogli igrati bez stresa i bez pritiska, a nažalost odigrali su i bez golova.

Bila je to siromašna utakmica bez prilika i bez ritma. Dinamo je imao inicijativu, ali niti jednom nije ozbiljnije ugrozio belgijska vrata.

Za goste su cijeli susret odigrali Ivan Santini i Antonio Milić, a obojica su dobili žute kartone.

U drugom susretu iz ove skupine Spartak je u Trnavi pobijedio Fenerbahče sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Kubilay Yilmaz u 41. minuti.

Dinamo je osvojio prvo mjesto sa 14 bodova, dalje ide i Fenerbahče koji je sakupio osam bodova, Spartak je treći sa sedam bodova, a Anderlecht posljednji s tri boda.

Ždrijeb susreta 16-ine finala Europske lige održat će se u ponedjeljak, 17. prosinca u Nyonu, a hrvatski prvak bit će među nositeljima.

Prve utakmice 16-ine finala na rasporedu su 7. ožujka, dok su uzvrati 14. ožujka. Ove godine finale Europske lige igrat će se 29. svibnja na Olimpijskom stadionu u Bakuu.