Dinamo u problemima, Vukojević 'zakuhao' autogol

Prve utakmice četvrtfinala Europske lige ponudile su pravu golijadu - na četiri dvoboja čak 19 golova, gotovo pet pogodaka po susretu!

8.4.2011.
1:06

Villarreal, stadion El Madrigal. Sudac: Aleksei Nikolaev (Rusija)

Strijelci: 1:0 - Marchena (22), 2:0 - Borja Valero (43), 3:0 - Nilmar (45+1), 4:0 - Rossi (55), 5:0 - Nilmar (80), 5:1 - Janko (90+1). Villarreal je na svom El Madrigalu lakoćom pregazio nizozemskog prvaka Twentea sa čak 5:0! Prvih 15-ak minuta gosti su bili opasnija momčad i nismo navikli gledati tako nemoćnu Žutu podmornicu pred svojim navijačima. Međutim, kad je Marchena u 22. minuti načeo Nizozemce, sve se otvorilo Španjolcima.

Do kraja prvog dijela Borja Valero i Nilmar povisili su na 3:0, da bi četvrti pogodak zabio Rossi nakon deset minuta drugog poluvremena. Pobjednik dvoboja bio je poznat nakon manje od sat vremena igre. Petardu u mreži gostiju potvrdio je Nilmar svojim drugim pogotkom, dok je Janko u sudačkoj nadoknadi tek postigao počasni pogodak za Twente.

Villarreal je tako potvrdio da ga s pravom smatraju jednim od najvećih favorita za osvajanje Europske lige. 'Mala Barcelona', kako ih nazivaju neki zbog sličnog stila igre koju gaji i velika Barça, je ovom pobjedom došla do sedme europske utakmice u nizu bez poraza.

Kijev, stadion Valerij Lobanovskij. Sudac: Bjorn Kuipers (Nizozemska).

Strijelci: 1:0 - Yarmolenko (6), 1:1 - Gusev (13-ag).

Ognjen Vukojević i njegov Dinamo iz Kijeva odigrali su kod kuće 'mršavih' 1:1 s portugalskom Bragom, a naš je reprezentativni veznjak kumovao kod autogola svoje momčadi koji je na kraju pripisan Gusevu.

Poveli su Ukrajinci već u šestoj minuti preko Yarmolenka, da bi Braga izjednačila sedam minuta kasnije zahvaljujući nespretnosti u obrani domaćina. Spomenimo i kako su domaćini od 61. minute igrali s igračem manje budući da je Ševčenko zaradio drugi žuti karton.

Lisabon, Estadio da Luz. Sudac: Paolo Tagliavento (Italija).

Strijelci: 1:0 - Aimar (37), 2:0 - Salvio (45), 3:0 - Salvio (52), 3:1 Labyad (80), 4:1 - Saviola (90+4).

Benfica je visokom pobjedom nad PSV-om također već jednom nogom zakoračila u polufinale, dok Nizozemcima preostaje tek nada da u uzvratu mogu do pobjede od tri pogotka razlike (s tim da ne prime više od jednog gola).

Salvio je zabio dva za domaćine, dok su Aimar i Saviola postigli po jedan gol za Benficu. Pogodak nade za goste postigao je Laybad u završnici susreta.

Porto, Estadio do Dragao. Sudac: Serge Gumienny (Belgija).

Strijelci: 1:0 - Falcao (37), 2:0 - Varela (65), 3:0 - Maicon (70), 3:1 - Kombarov (71), 4:1 - Falcao (84), 5:1 - Falcao (90+2).

Porto je pobjedom nad Spartakom iz Moskve upotpunio sjajnu večer portugalskih momčadi. Pobjeda od 5:1 jamči im miran uzvrat u Rusiji, a samo ih čudo može izbaciti iz daljnjeg natjecanja. Najraspoloženiji redovima domaćina bio je Falcao koji je postigao hat-trick.