UOČI NOVE SEZONE /

Dinamo svladao Šahtar u prvoj od dvije pripremne utakmice

Bila je to zapravo najava utakmice koja će se u subotu odigrati na Maksimiru u najjačim sastavima i pred publikom

26.7.2024.
20:43
Josip Regovic/PIXSELL

Nogometaši Dinama odigrali su prvu od dvije dogovorene pripremne utakmice protiv Šahtara. Plavi su na Hitrec-Kacianu slavili 1-0 golom Bakovića u 66. minuti.

Šaljiva objava /

I Dinamo ima svoje adute za OI: Koga vide da trči maraton, a tko diže utege

Bila je to zapravo najava utakmice koja će se u subotu odigrati na Maksimiru u najjačim sastavima i pred publikom, a ova je poslužila obojici trenera da daju priliku igračima iz drugog plana.

Dinamo je istrčao u sastavu: Zagorac - Mikić, Bernauer, Torrente, Ogiwara - Baković, Pavić, Vrbančić - Kačavenda, Kulenović, Horvat.

U prvih 11 Šahtara bio je i bivši Dinamov igrač Bartol Franjić, koji je prije nekoliko tjedana potpisao za Ukrajince. Bio je tu i Brazilac Newerthon, koji se spominjao kao mogući igrač Hajduka.

U prvom poluvremenu Dinamo je imao nekoliko manjih prilika kada su kombinirali Kačavenda i Kulenović, a Plavima je najviše problema stvarao Newerthon koji je po lijevoj strani pokazao nekoliko dobrih prolaza i proigravanja suigrača.

U drugom poluvremenu Newerthon je pogodio stativu, ali Dinamo je zabio u 66. kada je Kulenović dao Kačavendi, ovaj produžio do Tomasa Bakovića, koji je zabio s vrha šesnaesterca. Do kraja susreta gosti su imali još jednu stativu preko Viniciusa, ali rezultat se nije mijenjao.