Dinamo: Nevistić - Bernauer, Mmaee, Torrente - Pierre-Gabriel, Mišić, Sučić, Baturina, Hoxha - Kulenović, Pjaca

Osijek: Malenica - Cvijanović, Hasić, Jelenić, Jurišić - Soldo, Jugović, Dantas - Omerović, Jakupović, Hernani

LETI, MARKO /

Pjaca kad je zabio eruptirao je od sreće

Dinamo je u nedjelju u 16 sati ugostio Osijek. Iako su domaćini rano poveli, Osijek im je konkurirao izjednačenjem par minuta kasnije da bi onda poveli. Po samom izjednačenju Plavih, Osijek je ponovno vodio te se od tada situacija samo pogoršavala za hrvatske prvake. Po dva gola zabijali su Pjaca i Jakupović, a Dinamo je posebno mučio muku s vlastitom obranom. Hajduk im je trenutno nedostižan na vrhu ljestvice, a Plavi su si ovim porazom zakomplicirali daljnji tijek natjecanja. Posebno su time ogorčeni navijači zagrebačkog kluba koji skandiraju izjavama poput "Vratite Čačića!"

99' Dinamo se u sudačkoj nadoknadi nije iskazao, nije bilo konkretnih prilika ni s jedne ni s druge strane.

90' Dodijeljeno je 9 minuta sučeve nadoknade.

89' GOOOOOLLLL! Jakupović zabija iz kaznenog udarca.

88' Dinamo je u teškoj situaciji, Osijeku je dodijeljen kazneni udarac. Nevistić je rušio Bukvić u kontri te je nastalo komešanje dok na koncu sudac nije otišao provjeriti VAR i suditi u korist gostiju. Bukviću je poništen žuti karton, a za Dinamo je Stojković ušao umjesto Hoxhe

80' Promjena za Osječane: Mikolčić ulazi u igru, a Jugović izlazi.

76' Kulenović je s klupe zaradio žuti karton.

74' Omerović i Bernauer požutili su zbog prekršaja.

72' Bruno Petković je briljirao potezom petom nakon što je Pjaca ubacio loptu u prostor. Međutim, nitko od njegovih suigrača nije uspio ispratiti akciju, pa su Osječani uspjeli otkloniti opasnost.

69' Malenica je večeras strašan! Uspio je obraniti udarac Ademija nakon kontre i zadržati goste u vodstvu.

68' Izlazi Cvijanović, ulazi Bukvić.

67' I Bjelica radi promjene: Petković, Rog i Ademi, a izašli su Mišić, Baturina i Kulenović.

65' Ulazi Petar Pušić, izlazi Hernani.

60' Dinamo je zaprijetio Osječanima, no gosti se ne predaju - tvrd su orah.

53' GOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Hernani Fortes zabio je predivan gol tik nakon izjednačenja Pjace! Šutirao je ljevicom s ruba šesnaesterca i ekspresno poslao loptu u mrežu!

51' GOOOOOOOOOOOLLLL!!! Mrko Pjaca zabio je svoj drugi gol u nedjeljnoj utakmici nakon što se lopta odbila od Jugovića.

46' Promjene u Dinamovom sastavu: ušao je Dario Špikić, a izašao Ronael Pierre-Gabriel.

45' Dodane su još tri minute sučeve nadoknade.

40' GOOOOOOOOOOOLLLL!!! Osijek vješto iskoristio nepažnju Dinama, a Roko Jurišić je zabio za važnih 1-2!

39' Još jedna fenomenalna obrana Malenice! Baturina mu je opasno zaprijetio, no gostujući golman savršeno se snašao.

36' Dinamo ponovno plaši goste! Pjaca je ubacio Kulenoviću koji je povukao ljevicom, no fantastično je to obranio Malenica!

35' Dinamo na trenutak zaprijetio Osijeku, no akcija nije bila najbolja.

30' Jakupović ponovno na lopti zaprijetio Dinamu s 18 metara, no Nevistić je bez problema obranio.

25' Josip Mišić zaradio je žuti karton te će morati propustiti sljedeću prvenstvenu utakmicu.

22' GOOOOOOOOOLLL! Arnel Jakupović ovaj je put bio precizniji te je goste doveo do izjednačenja! Maxime Bernauer je tražio prekršaj u napadu nakon što je pao tijekom akcije, ali VAR pregled nije mu išao u prilog te prekršaj nije dosuđen.

20' Baturina dolazi u odličnu priliku! Imao je loptu u nogama nakon što mu je dobro namjestio Mišić, no Osijek se ubrzo spašava.

18' GOOOOOOOOLLLL!!!! Marko Pjaca zabija za vodstvo Plavih!

9' Osijek se sjajno izvukao iz svoje polovice, a Dinamova obrana nije najbolje reagirala – Plavi su se za dlaku izvukli! Jakupović je nakon preciznog ubačaja snažno šutirao prema golu, ali Mišić je u zadnji trenutak uspio blokirati udarac. Lopta je došla do Omerovića, koji je ciljao donji desni kut.

7' Sjajan potez Dinama. Baturina je projurio lijevom stranom i uputio centaršut na suprotnu stativu, gdje je pronašao Pierre-Gabriela. Bočni igrač Dinama glavom je zahvatio loptu, ali njegov udarac postao je neočekivana asistencija za Kulenovića, koji je s male udaljenosti glavom poslao loptu preko gola, djelomično iznenađen situacijom.

3' Pierre-Gabriel se pokušao probiti kroz sredinu driblingom, ali nije uspio. Ubrzo potom, Hernani je s druge strane poslao centaršut prema suigračima Osijeka, no ni taj pokušaj nije prošao.

NAJAVA

Na Maksimiru se u nedjelju u 16 sati susreću Dinamo i Osijek u važnoj utakmici 11. kola SuperSport HNL-a. Zagrebački tim nosi ulogu favorita, što nije iznenađenje nakon odličnog nastupa u Ligi prvaka gdje su sa značajnih 2-0 svladali austrijski Salzburg. Kao aktualni prvaci Hrvatske, Plavi su ozbiljni kandidati za obranu titule, iako su trenutno sedam bodova iza vodećeg Hajduka te u im se dosad nakupio dobar broj poraza i nerješenih utakmica, zbog čega im je današnja pobjeda prijeko potrebna.

Strateg Dinama, Nenad Bjelica, naglasio je koliko mu je važno zadržati prednost i stabilnost u domaćoj ligi, osobito pred zagrebačkom publikom.

"Pa niti da više ne uzmemo nijedan bod u Ligi prvaka, nama je važniji HNL. A na kraju ćemo uzeti i HNL i još nešto u Ligi prvaka," rekao je Bjelica.

Kako je i sam rekao na press konferenciji, prema Osijeku ne gaji najpozitivnije emocije i uvijek je motiviran za pobjedu - ovime još više.

Glavni sudac današnjeg dvoboja bit će Patrik Kolarić.