Dinamo nije uspio: Poražen u finalu Atlantic Cupa!

Dinamo nije uspio osvojiti Atlantic Cup jer je u finalu izgubio od Midtjyllanda koji je jedini gol na utakmici zabio iz jedanaesterca.

7.2.2012.
21:08

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Bišćan (od 53. Tonel), Šimunić, Ibanez (od 86. Alispahić) - Calello, Badelj - Tomečak (od 53. Pivarić), Sammir (od 53. Kovačić), Sylvestr (od 86. Kramarić) - Beqiraj (od 53. Krstanović)

Midjtylland: Haugaard - Albrechtsen, Juelsgard, Nielsen (od 46. Sviatchenko), Romer (od 59. Hassan) - Pedersen (od 46. Uzochukwu), Salami (od 59. Afriyie), Olsen (od 81. Bak), Ogunleye (od 59. Nworuh), Albaek (od 46. Poulsen) - Larsen (od 59. Igboun)

Žuti kartoni: Šimunić (45.), Vrsaljko (63.)

Strijelci: 0:1 Olsen 11m (76.) Početak utakmice je kasnio pola sata jer je sudac utakmice doživio prometnu nesreću, a trener DinamaAnte Čačić je u sastavu imao nekoliko izmjena u odnosu na prethodni dvoboj.

Utakmicu su počeli Bišćan i Sammir, u napadu je bio Beqiraj, a na bočnu poziciju se vratio Vrsaljko.

Dinamo nije najbolje otvorio susret, a 'zagrijao' se oko desete minute te ubrzo došao do prve prilike. Modri su najbliže pogotku bili u 33. minuti kada je Bišćan nakon kornera glavom pucao pokraj gola.

Mogao je hrvatski prvak do pogotka i u 55. minuti, no Sylvester je, umjesto da gurve povratnu loptu samom Krstanoviću, pucao u blok i upropastio šansu.

Dinamo je nakon toga sve više i više stiskao protivnika, no onda je primio pogodak.

Hassan je dobio dobru loptu i krenuo prema vrataru Kelavi koji je izbio loptu, ali sudac je smatrao da je pritom 'pomeo' protivničkog i igrača i dosudio jedanaesterac kojeg je zabio Olsen.

Dinamovci se s portugalskih priprema vraćaju u četvrtak nakon čega će imati dva dana odmora.