DINAMO NA PRVOM MJESTU: / Mamićevi stranci sredili Splićane i skinuli ih s vrha

Nogometaši Dinama zasjeli su na čelo ljestvice hrvatskog prvenstva nakon što su u dvoboju 6. kola na maksimirskom stadionu pobijedili Split s 3:0.

15.8.2015.
22:53
PIXSELL, Slavko Midžor

DINAMO - SPLIT 3:0

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić - Ademi, Machado - Soudani, Ćorić, Fernandes - Henriquez

SPLIT: Zagorac - Vidović, Rrahmani, Majstorović, Woon - Blagojević, Obšivač - Bagarić, Mršić, Pešić – Simonovski

STRIJELCI: 1:0 Soudani (28), 2:0 Machado (46), 3:0 Henriquez (89)

Nogometaši Zorana Vulića su u Zagreb stigli kao vodeća momčad prvenstva, s 11 bodova iz pet utakmica. Protiv raspoloženog Dinama nisu, međutim, imali nikakve šanse tako da su se kući vratili s prvim ovosezonskim porazom.

Nije Modrima odmogla ni činjenica da su već u sedmoj minuti ostali bez kapetana. Ademi je morao napustiti igru zbog ozljede, a zamijenio ga je Goncalo. Mamićeva je momčad do vodstva došla u 28. minuti kada je Ćorić nabacio s lijeve strane i na drugoj vratnici pronašao Soudanija koji je pucao glavom i pogodio dalji kut.

Čim je počelo drugo poluvrijeme Dinamo je povećao prednost. Soudani je s desne strane ušao u kazneni prostor i gurnuo loptu prema Machadu koji je utrčao i poslao loptu ispod vratara Zagorca. Konačnih je 3:0 u 89. minuti postavio Henriquez, zabivši iz blizine nakon sjajne akcije i asistencije Antolića.

Nakon šest kola Modri imaju 12 bodova, jedan više od Splita i četiri od Rijeke koja je u ranijoj subotnjoj utakmici na svojoj Rujevici ugostila Hajduk i odigrala 0:0.