Dinamo je u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka pobijedio Sheriff 1:0 i tako napravio veliki korak prema sljedećem krugu. Pogodak odluke zabio je Fatos Beqiraj u 14. minuti.

1.8.2012.
21:07

Za važnu pobjedu bila je dovoljna akcija Milana Badelja i Fatosa Beqiraja u 14. minuti kada je kapetan Zagrepčana lijepim proigravanjem uposlio crnogorskog napadača kojem izbjegavši zaleđe nije bilo teško neometanom pospremiti loptu u mrežu.

Nedugo potom Ante Rukavina imao je lijepu prigodu udvostručiti vodstvo Dinama, ali je njegov slab udarac glavom otišao preko vrata. U prvom poluvremenu bilježimo još i novu šansu Beqiraja no umjesto da šutira napadač Dinama išao je na driblinge i ostao bez lopte.

Domaći su zaprijetili u nekoliko navrata, a najbliže poravnanju bili su u 26. minuti, ali je srećom opasan udarac Samardžića otišao uz Kelavinu desnu vratnicu.

Bila je ovo još jedna dosta blijeda partija hrvatskog prvaka, ali i dovoljna za lijepu prednost uoči maksimirskog uzvrata za tjedan dana.