PREMIER LIGA / City uzeo bodove protiv Sheffielda, Aston Villa pobijedila Burnley golom u posljednjoj minuti

Manchester City je pobijedio fenjeraša, Aston Villa i Burnley odigrali su dramatičnu utakmicu

30.12.2023.
19:11

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su u subotu na svom terenu "fenjeraša" Sheffield United sa 2-0 u utakmici 20. kola engleske Premier lige.

POTEZ ZA PAMĆENJE /

Mariju Lemini preminuo tata nakon dva mjeseca borbe u bolnici, suigrači mu odali počast o kojoj bruji Engleska

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO

Strijelci za City bili su Rodri u 14. i Julian Alvarez u 61. minuti. Joško Gvardiol je odigrao cijelu utamicu, a Mateo Kovačić je igrao do 68. minute.

Belgijski nogometaš Kevin De Bruyne vratio se u momčad Manchester Cityja, prvi put nakon ozljede početkom kolovoza.

De Bruyne je protiv Sheffield Uniteda bio na klupi za rezervne igrače. Ozlijedio je bedro u finalu Lige prvaka, a ozljedu je obnovio 11. kolovoza u dvoboju protiv Burnleya i od tada je pauzirao.

Nakon obnove ozljede operiran je, a prve procjene bile su da će se na teren vratiti u siječnju.

City sa 40 bodova dijeli treće mjesto na tabeli s Arsenalom. Sheffield United je na posljednjoj, 20. poziciji s devet bodova.

Aston Villa je kao domaćin svladala Burnley 3-2 golom iz penala u zadnjoj minuti.

Strijelci za Aston Villu bili su Leon Bailey u 28. minuti, Moussa Diabi u 42. i Douglas Lewis iz jedanaesterca u 90. minuti.

Golove za Burnley postigli su Zeki Amduni u 30. i Lyle Foster u 72. minuti, a gosti su od 56. minute igrali bez isključenoga Bergea. Aston Villa je na prvom mjestu s Arsenalom sa 42 boda, a Burnley je na 19. mjestu sa 11 bodova.

U ostalim susretima Crystal Palace je kao domaćin bio bolji od Brentforda 3-1, dok je Wolverhampton kod kuće svladao Everton 3-0.